به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی در ششمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند اظهار کرد: به نظر می‌رسد بین برخی از مدیران در حوزه جوانان، اعتقادی به حل و فصل مشکلات وجود ندارد یا این امر کمرنگ است؛ زیرا با وجود تأکید فرماندار دماوند بر حضور مسؤولان در این نشست، متأسفانه شاهد حضور کم‌رنگ افراد هستیم.

وی افزود: بحث ازدواج از موضوعات اصلی در حوزه جوانان بوده و با مباحثی مانند اشتغال و مسکن در ارتباط است؛ در تعالیم دینی نیز به امر ازدواج تاکید شده که این موضوع جلوی بسیاری از مشکلات را می‌گیرد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: دستگاه‌های متولی مسئول‌اند که در این زمینه کمک کنند؛ باید زمینه اشتغال جوانان فراهم شود و از ظرفیت بالای آن‌ها در داخل شهرستان دماوند استفاده شود.

جهانشاهی اضافه کرد: در بحث بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر موضوع جوانان تأکید شده است؛ از این رو، باید جوانان را وارد عرصه‌های مختلف کرده و به آن‌ها میدان داد.

وی بیان کرد: در حوزه ورزش در برخی از رشته‌ها نیاز به هزینه بسیاری نیست و تنها نیازمند هماهنگی است؛ این موارد می‌تواند اوقات فراغت جوانان را پر کند تا به سمت رشته‌های مختلف سوق پیدا کنند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند گفت: هر چه جوانان به سمت ورزش سوق پیدا کنند، از بسیاری از آسیب‌ها به دور خواهیم بود؛ از این رو، توقع داریم که ادارات ورزش و جوانان دماوند و رودهن، برنامه‌ریزی خوبی برای سال آینده داشته باشند.

جهانشاهی تصریح کرد: با همکاری شهرداری، قول‌هایی در خصوص ایجاد خانه جوان داده شد و شاخص‌هایی در این خصوص مشخص گردید تا با قرار دادن قطعه زمین از سوی مسکن و شهرسازی، متناسب با معیارهای اداره ورزش، این محل ایجاد شود.

*فضای پیشنهادی برای احداث خانه جوان در دماوند مناسب نیست

همچنین رضا مقدم، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند در این نشست اظهار داشت: خوشبختانه استعدادهای خوبی بین جوانان حوزه شهرستان دماوند وجود دارد؛ همه ارگان‌ها به نوعی با جوانان در ارتباط‌اند و می‌توانند با اداره ورزش همکاری داشته باشند.

وی افزود: در خصوص خانه جوان، قول‌هایی از سوی شهرداری داده شد که مکانی در این خصوص در اختیار قرار دهند؛ بازدیدی در این زمینه انجام شد، اما فضای آن مناسب نیست، گرچه شهرداری نیز تا به این لحظه موفق نشده این محل را در اختیار قرار دهد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند ادامه داد: در این خصوص اگر بتوانیم زمینی به مساحت یک‌هزار متر داشته باشیم، بودجه و اعتبار آن از طریق وزارتخانه تخصیص داده می‌شود که امیدواریم این امر صورت گیرد.

*لزوم ارسال طرح و اعتبار در زمینه ایجاد خانه جوان

همچنین در ادامه، علیرضا خالق‌دوست، رئیس مسکن و شهرسازی شهرستان دماوند خواستار ارسال طرح و اعتبار در زمینه ایجاد خانه جوان شد و گفت: در این راستا بر مبنای طرح و اعتبار، زمینی تخصیص داده خواهد شد؛ زمینی که در این خصوص درنظر گرفته شده در قسمت پشت پلیس راه با کاربری ورزشی قرار دارد.

لیلی شکری، رئیس اداره ورزش و جوانان رودهن نیز از تشکیل صندوق قرض‌الحسنه، ارائه تسهیلات جهیزیه، برپایی کارگاه مهارت زندگی، کارگاه پیشگیری از اعتیاد و توزیع سبد کالا به عنوان بخشی از فعالیت‌های انجام شده در این نهاد خبر داد.

*بیشتر طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد

امیر ملک، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دماوند هم با بیان اینکه بیشتر طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد، بیان کرد: معمولاً ثبت طلاق‌ها در تهران انجام می‌شود؛ آمار ثبتی شهرستان دماوند نیز به پردیس ارائه می‌گردد.

وی افزود: از این رو مقرر شد که دادگستری، همه طلاق‌های شهرستان دماوند را به دفتری در این شهر ارجاع دهد تا آمار در آن ثبت شود.

فاطمه خانزادی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند نیز اظهار کرد: ما مراکز مشاوره‌ای تحت نظارت اداره بهزیستی داریم که در منطقه دماوند و رودهن فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت این مراکز شامل حل مشکلات رفتاری جوانان، ازدواج، مشاوره تحصیلی و مواردی از این دست است؛ در این زمینه پیشنهاد ما، یکپارچگی آموزش در همه نهادهاست.

منبع: فارس

انتهای پیام/