به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در نشست کارگروه آرد و نان شهرستان دماوند اظهار کرد: تلاش ما بر تعیین قیمت عادلانه نان در شهرستان دماوند بود تا هم نرخ عادلانه‌ای برای ادامه فعالیت نانوایان باشد و هم فرصتی فراهم شود که مردم دچار افزایش قیمت زیادی نشوند.

وی افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با دو شهرستان همجوار، نرخ اعلام شده برای نان مناسب است و بر اساس گزارشات به دست آمده، بازخوردی منفی در این خصوص نداشتیم.

فرماندار دماوند ادامه داد: با توجه به تورم کالاها، انتظار بر این بود که قمیت نان نیز منطقی شود و حد انتظار جامعه از افزایش قیمت نان نیز منطقی بود که با تلاش صورت گرفته به نحو احسن انجام شد.

صفری اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع نظارت، تأکید ما بر کیفیت، نحوه پخت و رعایت بهداشت است؛ مشاغل عمومی که با مردم سر و کار دارد، باید به شدت تحت نظارت بوده و استانداردهای لازم را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: افزایش قیمت نان، توان نانوایان را نیز بالاتر می‌برد تا کار خود را با کیفیت بهتری انجام دهند و دغدغه‌ای در خصوص کیفیت نان نداشته باشیم.

فرماندار دماوند گفت: در بحث غله و نان باید نگاه ویژه‌ای وجود داشته باشد و پیش‌بینی‌های لازم به خصوص در زمان انتخابات در زمینه کمبود سهمیه و عدم پخت نان صورت گیرد.

صفری بیان کرد: در حال حاضر، کیل‌گیری از نانوایی‌های آزادپز در دماوند انجام شده که مجددا باید بررسی شود، این امر باید در خصوص نانوایی‌های دولتی نیز صورت گیرد؛ علاوه بر این، آرد مورد استفاده مشاغل خانگی نیز باید مورد بررسی قرار گرفته و در کارگروه بعدی مطرح شود.

وی تأکید کرد: از دیگر موارد مهم، بازبینی در خصوص تراکم جمعیت و تعداد نانوایی‌های موجود در هر محل است که باید با یکدیگر سنجیده شود؛ علاوه بر این همه موضوعات در این خصوص باید در کارگروه آرد و نان شهرستان دماوند مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/