به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرشریفی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: اهمیت کتاب و کتاب خوانی بر کسی پوشیده نیست؛ کتاب از زمان های گذشته مورد توجه دین ما بوده و در روایات نیز به عنوان باغ های علما معرفی شده است.

وی ادامه داد: هر چند امروزه فضای مجازی، تلویزیون و امکانات دیگری برای کسب دانش و علم وجود دارد، اما هیچ کدام از این امکانات جایگزین کتاب نخواهد بود.

امام جمعه آبسرد افزود: اگر تمام نهادهای فرهنگی حمایت های لازم را انجام دهند، قطعا شاهد گسترش مجموعه هایی همچون نمایشگاه کتاب در شهرستان خواهیم بود.

میرشریفی گفت: نمایشگاه های کتاب مقطعی مناسب هستند، اما اگر نمایشگاه های دائمی تشکیل شود بسیار می تواند در خوراک فکری جوانان تأثیر گذار باشد.

وی افزود: هر چند سهم مردم ما در کتاب خوانی سهم پایینی است، اما اگر در این زمینه اقدامات لازم انجام شود، مردم بیشتر به این سمت روی خواهند آورند.

امام جمعه آبسرد در خصوص مشکلات حوزه کتاب تصریح کرد: قیمت بالای کتاب، یکی از مشکلات در بحث کتاب است و تا حدودی این موضوع، اقبال عمومی را کاهش داده است.

میرشریفی خاطر نشان کرد: امیدواریم که حوزه کتاب و کتاب خوانی توسط نهادهای مربوطه همچنان با قوت به کار خود ادامه دهد  تا شاهد رشد و پیشرفت در این بخش باشیم.

انتهای پیام/