پایگاه خبری عصر شرق، جشن گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد انتشار نشریه «ره‌آورد» قدیمی‌ترین نشریه شهرستان‌های استان تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی دماوند برگزار شد.

در این مراسم، علاوه بر سیدعباس صالحی، حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران و مدیرمسئول نشریه ره‌آورد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ائمه جمعه دماوند،ری و آبسرد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، فرماندار دماوند و جمعی از مدیران ادارات و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان دماوند حصور داشتند.

سردبیر نشریه اجتماعی فرهنگی ره‌آورد در حاشیه این مراسم اظهار کرد: نشریه ره‌آورد به‌عنوان نخستین و قدیمی‌ترین نشریه استان تهران به شمار می‌آید که انتشار ۲۵ سالگی خود را با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جشن گرفت.

جت‌الاسلام‌والمسلمین حمید مشهدی‌آقایی افزود: ۲۵ سال فعالیت مطبوعاتی، توانست نشریه ره‌آورد را به‌عنوان یکی از منابع مراجعه برای تحقیق و یکی از نشریات مادر در شهرستان دماوند تبدیل کند.

وی تصریح کرد: وقتی‌که نشریه ره‌آورد را آغاز کردیم، نشریه کاغذی نه در شهرستان دماوند و نه در شهرستان‌های دیگر استان تهران وجود نداشت؛ کار را ابتدا با فصل‌نامه تحقیقاتی و فرهنگی – اجتماعی آغاز کردیم که تا انتشار ۶ شماره نشریه ادامه پیدا کرد.

سردبیر نشریه اجتماعی فرهنگی ره‌آورد بیان کرد: طی ۲۵ سال گذشته بعد از انتشار ۶ نشریه فصل‌نامه، ۵۹۷ شماره با فراز و نشیب‌های مختلف منتشر شد.

مشهدی‌آقایی ادامه داد: در فصلی نوین، ره‌آورد از هفته‌نامه به ماه‌نامه تبدیل می‌شود و بیشتر رویکرد کتابی و نشریه پیدا خواهد کرد، یعنی رهاورد در طول یک ماه یک‌بار در معرض نگاه و توجه مخاطبان خود قرار می‌گیرد؛ در رویکرد جدید ره‌آورد، سطح تأثیر مطالب، گزارش‌ها و مقالاتی که در این نشریه منتشر می‌شود، از عمق بیشتر برخوردار خواهد بود.

انتهای پیام/