محمدعلی نصیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق اظهار کرد: بنده سرپرست متوسلین حضرت سیدشهدا (ع) در حسینه محله درویش دماوند هستم و از سال ۱۳۶۳ تعزیه را دنبال کرده و در گروه حرفه‌ای تمرین کرده‌ام؛ همچنین از همان سال تعزیه‌های مختلف در محله درویش اجرا می‌شد.

وی اضافه کرد: امسال مراسم تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل (ع) در حسینه محله درویش در روز ۱۱ محرم برگزار شد.

مسؤول هیأت تعزیه‌خوانی محله ‌درویش دماوند خاطرنشان کرد: تعزیه‌خوانی چهارم ماه صفر بانی مخصوص داشت که افراد تعزیه‌خوان در هیأت انجام وظیفه کردند؛ همچنین تعزیه‌خوانان افراد دماوندی هستند و تعدادی از تهران برای مکمل و شکیل بودن مجلس حضور پیدا کردند.

نصیری ادامه داد: تعزیه‌خوانان این هیأت اوسطی، علیرضا همتی، محمدجواد قزلباش، کمال کاظمی، حسین آرمودیان و همچنین حاج عباس جواهری و سید محمدرضا امینی هستند.

وی در مورد لباس تعزیه ادامه داد: لباس‌های تعزیه از سال ۱۳۶۳ با مبلغی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان تهیه شده است که در سال از این لباس‌ها نگهداری و شست‌شو شده و زره‌ها نیز تعمیر می‌شود.

مسؤول هیأت تعزیه‌خوانی محله ‌درویش دماوند ادامه داد: قدمت تعزیه در دماوند ۲۰۰ ساله است و از سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۹۵ تعزیه در محله درویش دماوند اجرا شده و دو سال است که بنابر دلایلی برگزار نمی‌شود.

انتهای پیام/ر