به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری بامداد امروز در مراسم احیای شب قدر بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد جامع دماوند با اشاره به اهمیت و جایگاه شب قدر اظهار کرد: حضرت سیدالشهدا (ع)، یکی از رمزهای شب قدر هستند.

وی با بیان اینکه محبوبیت حضرت امام حسین (ع) نزد خداوند متعال به طوری است که برای کسی قابل درک نیست، افزود: اینکه زیارت امام حسین (ع) جزو اعمال شب قدر است، اهمیت ایشان را نشان می‌دهد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در خصوص نقش قرآن در زندگی انسان‌ها گفت: انسان تا زمانی که نفس می‌کشد، فرصت تا از قرآن به خوبی استفاده کند و این هنر انسان به شمار می‌رود که هر انسانی توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد به سعادت الهی دست پیدا می‌کند.

حاج‌علی‌اکبری تصریح کرد: عمر و روزه دو موضوع برجسته در شب قدر به حساب می‌آیند و ماجرای رزق در قرآن بسیار پرحکمت و اسرارآمیز است.

وی، شب قدر را شب ایمان به رزاقیت الهی دانست و بیان کرد: امشب باید ایمان خود درباره رزاق بودن خداوند متعال را افزایش و ارتفاع دهیم؛ چراکه امشب جدول رزق را کارگزاران در دستگاه الهی می‌نویسند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه خداوند متعال رزق عام و عمومی را در دنیا به تمام بندگان خود عطا می‌کند، افزود: خداوند متعال می‌فرماید تا زمانی که نفس می‌کشید و حتی اگر از دایره بندگی خارج شوید، این سفره رزق برای شما پابرجاست.

وی گفت: خداوند منان اشاره کرده است که اگه نفس انسان متوقف شود و عجل او فرا رسد، رزق عام و عمومی برچیده می‌شود و در مراحل بعدی تنها گروه مؤمنان و متقین هستند که بر سر سفره الهی می‌نشینند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: برای به دست آوردن رزق، باید چشم و امید ما به خداوند متعال باشد و از همه‌ مهم‌تر اینکه باید مرزهای خداوند متعال در حلال و حرام رعایت شود؛ لقمه حرام آتش محسوب می‌شود.

انتهای پیام/س