به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مشکل یک واحد مسکونی مرتبط با خانواده پنج قلوهای دماوند با هماهنگی و تعامل دستگاه‌های دولتی به خصوص موافقت وزیر راه و شهرسازی رفع شد.

 

۵ قلوهای دماوندی پس از ده سال صاحبخانه شدند

مجید صفری در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: در سال ۱۳۸۸ با توجه به شرایط خاص خانواده پنج قلوها از نظر مالی و در راستای مساعدت به آنان، مسئولان وقت شهرستان تحویل یک واحد مسکونی را در دستور کار قرار دادند، اما به دلیل برخی محدودیت‌های قانونی ادامه بهره‌برداری و استفاده از این واحد مسکونی ۷۵ متری، میسر نبود که این مشکل خوشبختانه رفع شد.

علیرضا، زهرا، حسن، حسین و فاطمه، پنج قلوهای زوج دماوندی بیست و چهارم آذر ماه ۸۸ در بیمارستان مهدیه تهران به دنیا آمدند.

واحد مسکونی که خانواده پنج قلوها در آن سکونت داشتند از سوی فرمانداری شهرستان دماوند در سال ۸۸ در اختیار خانواده پنج قلوها قرار گرفت تا نگرانی و دغدغه اجاره‌نشینی نداشته باشند، اما کارهای قانونی واگذاری کامل این واحد مسکونی به این خانواده تاکنون معطل و بی نتیجه مانده بود.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: موضوع رفع موانع قانونی تداوم سکونت این خانواده در این واحد مسکونی در دست پیگیری قرار گرفت که با مساعدت مسکن و شهرسازی استان تهران، شهرداری دماوند و کمک و همراهی برخی خیران وجه این واحد به طور کامل پرداخت شد و این واحد مسکونی قانوناً به این خانواده تعلق گرفت.

انتهای پیام/س