به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسین محمدی در نشست صمیمی فرماندار شهرستان دماوند با مؤلفان، نویسندگان و کتابداران شهرستان دماوند همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: این آمادگی در شهرستان دماوند وجود دارد که کتابخانه‌های عمومی برای فعالیت‌های مختلف در اختیار مؤلفان و نویسندگان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی دماوند از سال ۱۳۹۵ آمادگی خریداری آثار مؤلفان را دارند، افزود: خیلی از آثار نویسندگانی که به چاپ می‌رسد، از آن مطلع نیستیم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه چهار کتابخانه نهادی و دو کتابخانه مشارکتی در شهرستان دماوند فعال هستند، تصریح کرد: در این کتابخانه‌ها، برنامه‌های متنوعی از جمله نشست کتابخوان، مراسم رونمایی و نقد کتاب و کارگاه‌های مختلف آموزشی در طول سال برگزار می‌شود.

محمدی بیان کرد: از لحاظ منابع، کتابخانه‌های دماوند رشد چشم‌گیری داشته‌اند که بالغ‌بر ۶۰ هزار عنوان کتاب در این کتابخانه‌ها وجود دارد و سه هزار و ۴۰۰ نفر نیز در این مراکز فرهنگی عضویت دارند.

وی با بیان اینکه از لحاظ زیرساخت‌های کتابخانه‌ای ضعیف هستیم، افزود: قرار است که کتابخانه جدیدی در شهرستان دماوند اضافه شود که امیدواریم در این شاخص نیز، رشد چشم‌گیری داشته باشیم.

*انسان رشد جز با مطالعه‌گری رشد نخواهد کرد

معاون مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران در ادامه این نشست با بیان اینکه خداوند متعال به قلم قسم می‌خورد، اظهار کرد: آنچه قلم می‌نویسد، نشان از ارزش ذاتی آن است و قسم‌های خداوند منان بیهوده و بی‌جا نیست.

حجت‌الاسلام میثم کریمایی افزود: نویسندگی باید جایگاه ویژه‌ای در اجتماع داشته باشد و از آنجایی که دین خداوند انسان‌ها را به رشد و کمال دعوت می‌کند، این رشد زمینه‌ای بهتر از مطالعه و خواندن ندارد.

وی با بیان اینکه بهترین رشد با مطالعه کردن ایجاد می‌شود، گفت: این موضوع تنها منحصر به کتاب‌ خواندن نیست و شامل مطالعه در کتاب نفس و خلقت نیز می‌شود؛ انسان رشد جز با مطالعه‌گری رشد نخواهد کرد.

معاون مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران با اشار به اینکه در زمینه مطالعه چه فردی و چه اجتماعی ضعیف عمل شده است، تصریح کرد: مؤلفان که خود صاحب اثر هستند، می‌توانند در عرصه‌های فردی و اجتماعی تأثیرگذار باشند.

*تقدیر از کوچک‌ترین نویسنده دماوندی

در این نشست، جمعی از مؤلفان و نویسندگان شهرستان دماوند به بیان نظرات و پیشنهادات خود در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پرداختند که پایان نیز کتابداران شهرستان دماوند مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین، مسؤولان از علی کریمی ۱۰ ساله نیز به عنوان کوچک‌ترین نویسنده دماوندی که اخیراً نخستین آثار خود با عنوان «جدال با داعش» را به چاپ رسانده، تقدیر کردند.

انتهای پیام/س