امیرمسعود علیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق اظهار کرد: بنده ۲۲ سال است که در دستگاه حضرت اباعبدالله حسین (ع) خدمت می‌کنم و پدرم هم از قدیمی‌های تعزیه دماوند است.

وی افزود: هیأت تعزیه محله فرامه دماوند از سال ۱۳۸۰ تأسیس شد و به مدت ۱۷ سال است که هر دهه محرم تعزیه اجرا می‌کند و امسال به مدت ۶ شب اجرا دارد که اگر توفیقی شود، بیشتر نیز خواهد شد.

مسؤول هیأت تعزیه‌خوانی حسینیه محله فرامه شهر دماوند گفت: تعداد افراد گروه ۱۰ تا ۱۵ نفر است که تعزیه خوانان آقایان شریعت، طهماسب‌پور، سلمانی، یوسف‌زاده و علیجانی و گروه موزیک آقایان قربان‌عسگری و ممنون‌پور با صدابرداری بابک عباس‌زادگان هستند.

علیجانی خاطرنشان کرد: افراد تعزیه‌خوان هر ساله تغییر می‌کنند، زیراکه بسیاری از افراد نمی‌توانند طاقت بیاورند؛ در این گروه، تعزیه‌خوان دو ساله تا ۳۵ ساله فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تلاش‌های بسیار زیادی برای اجرای این تعزیه ‌کشیده می‌شود، ادامه داد: هر ساله بعد از محرم تمرین تعزیه آغاز می‌شود و تا یک سال برای یک شب تعزیه تمرین خواهد شد.

سرپرست قدیمی این هیأت نیز در ادامه اظهار کرد: سرپرستی این هیأت ۳۵ سال است که برعهده ماست؛ افراد این گروه برای تعزیه‌خوانی پولی دریافت نمی‌کنند و هزینه‌های این تعزیه از طریق کمک‌های مردمی تأمین می‌شود.

ابوالقاسم احمدآقایی اضافه کرد: در شب ۱۱ محرم کاروان اُسرا در دماوند راه حرکت می‌کند و افرادی که در این تعزیه زحمت می‌کشند در این کاروان حضور دارند.

به گزارش عصر شرق، مراسم تعزیه‌خوانی تا روز چهارشنبه هر روز از ساعت ۱۵:۳۰ در حسینیه محله فرامه شهر دماوند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ر