به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان به همراه حمزه امرایی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری به مناسبت گرامیداشت هفته وقف با سرپرست و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه دیدار کرد.

یوسفی‌جمارانی در این دیدار ضمن تبریک هفته وقف و ایام ربیع الاول اظهار داشت: باید در راستای فراگیری و همگانی شدن فرهنگ وقف تلاش کرد و مفهوم وقف از وقف صرفاً اموال و املاک خارج شود.

وی تصریح کرد: با شناخت مفاهیم گسترده وقف، تمام افراد می‌توانند در این امر نیکو مشارکت داشته باشند و علاوه بر بخشش مالی از طریق وقف‌های معنوی نیز به افراد و جامعه خدمت کنند.

این مقام مسئول بیان داشت: افزایش وقف‌های انجام شده در سال جاری تاکنون نسبت به زمان مشابه در سال‌های قبل نشان از رشد استقبال مردم در این زمینه دارد ولی با فرهنگ سازی بیشتر می‌توان این مقدار را نیز افزایش داد.

فرماندار فیروزکوه تأکید کرد: فرهنگ سازی در حوزه وقف نیازمند اطلاع رسانی و شفاف سازی خدمات این اداره برای مردم و همچنین تلاش مبلغان دینی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن در تلاش است تا افراد را از انجام اعمال حسنه، وقف و اموری از این قبیل منصرف کند اما اطلاع رسانی و شناخت جامعه می‌تواند توطئه‌های دشمن را خنثی کند.

یوسفی‌جمارانی خطاب به سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه، توصیه کرد: در راستای فرهنگ سازی امر مهم و پسندیده وقف از خرد جمعی و مشارکت مردم استفاده و انتقادات و پیشنهادات شهروندان را جویا شوید.

*ثبت ۵ وقف جدید طی سال ۹۷ در فیروزکوه

در ادامه این نشست عطاءالله اسفندیار اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه در گذشته در راستای اعلام اقدامات و خدمات خود قدمی بر نداشته اما امروزه با مطالبه گری مردم این سازمان هم به سمت شفاف سازی و اطلاع رسانی اقدامات و خدمات، گام نهاده است.

وی گفت: با توجه به استقبال مردم در وقف اموال خود، مبین شده است که اعلام خدمات می‌تواند ما را از تبلیغات هم بی نیاز کند.

این مقام مسئول خبر داد: در سال ۹۷ تاکنون ۵ وقف جدید ثبت سامانه شده است که عمدتاً باغات و اراضی کشاورزی بوده‌اند؛ این آمار نسبت سال‌های گذشته در فیروزکوه، افزایش چشمگیری داشته است.

اسفندیار در ادامه از بازسازی بقاع متبرکه شبیر و شبر (ع) شهر فیروزکوه نیز خبر داد و گفت: این پروژه و پروژه مسقف نمودن محوطه امامزاده اسماعیل (ع) جزو پروژه‌های شاخص استان تهران به شمار می‌آیند.

 

انتهای پیام/س