به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی یوسفی‌جمارانی در نشست مشترک کارگروه‌ اشتغال دماوند و فیروزکوه با اشاره به اینکه ۶۴ طرح اشتغال در این شهرستان بررسی شد، اظهار کرد: در این خصوص، ۵۵ طرح با مبلغ ۳۴ میلیارد تومان به استان تهران ارسال و در نهایت ۲۹ طرح با مبلغ ۳۴ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شد.

وی افزود: با اجرای این طرح‌ها، برای یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان فیروزکوه اشتغال ایجاد می‌شود؛ متأسفانه از ۲۹ طرح مصوب شده، تنها چهار طرح به مبلغ سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شده، یعنی ۱۰ درصد کار صورت گرفته و برای ۱۰۲ نفر اشتغال به وجود آمده است.

فرماندار فیروزکوه از ثبت‌نام ۴۰۵ نفر از فیروزکوه در سامانه «رصد» خبر داد و گفت: مشکلی که در بررسی طرح‌ها از سوی بانک‌ها وجود دارد، این است که این روند ۱۵ روز زمان می‌برد که کافی نیست و امیدواریم این زمان به یک ماه تا ۴۵ روز افزایش پیدا کند تا فرصت برای بررسی‌ بانک‌ها در فیروزکوه بیشتر باشد.

یوسفی‌جمارانی، فیروزکوه را قطب شیلات در استان تهران دانست و ادامه داد: چهار طرح شیلات با مبلغ ۹ میلیارد تومان معرفی شده است که با توجه به بالا بودن سرمایه در طرح‌های شیلاتی، بانک‌های عامل موافقت نکردند و در کارگروه اشتغال استان تهران نیز با آن مخالفت شده است.

انتهای پیام/س