به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی صبح امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز عید سعید قربان مرکز شهرستان دماوند اظهار کرد: عید قربان یادآور اخلاص و بندگی حضرت ابراهیم (ع) برابر خداوند بزرگ است.

وی افزود: حضرت ابراهیم (ع) وقتی برای اجرای فرمان حضرت عالی فرزندش را به قربانگاه برد و کارت بر گلویش کشید، اما نبرید، ندایی رسید که ای ابراهیم (ع) از عهده این آزمون موفق بیرون آمدی و خداون متعال قوچی را فرستاد و حضرت آن را قربانی کردند.

وی افزود: اطاعت امر الهی از مصادیق تقواست؛ گذشتن از جان، مال و فرزند امتحان الهی است؛ یکی از مستحبات موکد در این روز، قربانی کردن است؛ برخی از علما آن را بر کسانی که توانایی دارند، واجب دانسته‌اند و مستحب است که بعد از نماز عید، کمی از گوشت آن را بخورید.

خطیب نماز عید قربان در دماوند با بیان اینکه ماه ذی‌الحجه با همه برکاتش در حال سپری شدن است، گفت: حجاج نیز در حال انجام مناسک حج هستند و امیدواریم همه آنها با حج مقبول و سعی مشکور به وطن خود بازگردند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام مهم خود به زائران بیت‌الحرام برائت از مشرکان و مستکبران را به معنای برائت از مظلوم‌کشی و جنگ افروزی دانستند؛ برائت از دشمنان خداوند و بشریت، مساوی با برائت از آمریکا، رژیم صهیونیستی و تروریست‌هاست.

وی ادامه داد: برائت از عربستان و امارات یعنی برائت از قاتل ۸۵ هزار کودک و ۶۰ هزار غیر نظامی در یمن است؛ کمک به مظلومان و برابر ظالمان روش پیامبر و امامان است.

خطیب نماز عید قربان در دماوند بیان کرد: هر ملت مظلومی را در هر جای جهان مخصوصاً ملت‌های مسلمان را باید یاری کنیم و امروز مردم یمن منتظر کمک‌های مسلمانان جهان هستند.

فتاح‌دماوندی افزود: در داخل کشور هم در شرایط فعلی کمک به نیازمندان بزرگترین وظیفه ماست؛ عید قربان فرصت مناسبی برای ادای دین به مستمندان است.

وی گفت: عید قربان عید بندگی و مبارزه با وسوسه‌های شیطانی است و امیدواریم خداوند توفیق جهاد با نفس و جهاد در راه خودش را به همه ما کرامت فرماید.

 

انتهای پیام/