حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق با اشاره به فعالیت پایگاه خبری عصر شرق در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: راهپیمایی عظیم اربعین امسال با حضور پرشور و شعور مردم عزیز ایران، عراق و کشورهای مختلف جهان در کربلای معلی برگزار شد.

وی ادامه داد: زیارت اربعین بسیار ارزشمند، تمدن‌ساز و انسان‌ساز است؛ زیارتی که در راه تربیت انسان‌ها نقش مؤثری دارد و امیدواریم زیارت اربعین و تجمع مردم در حول حرم شریف امام حسین (ع)، مقدمه نهضت جهانی امام زمان (عج) و قیام مهدوی شود.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به موکب امام حسن مجتبی (ع) این شهرستان در کربلای معلی گفت: شهرستان دماوند در چند سال اخیر موکب فعالی را در کربلای معلی داشته است؛ در این خصوص، لازم بود که فعالیت‌های موکب دماوند به سمع و نظر مردم برسد، اطلاع‌رسانی شود و خلأ یک بخش اطلاع‌رسانی در فعالیت این موکب احساس می‌شد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه پایگاه خبری عصر شرق، بخش اطلاع‌رسانی «اربعینیات عصر شرق» که ویژه اخبار اربعین حسینی در کربلا بود را راه‌اندازی کرد، تصریح کرد: این اقدام یک نوآوری و خلاقیت و کار بسیار خوبی بود؛ هر قدمی که برای امام حسین (ع) برداشته می‌شود، ارزشمند است.

وی با اشاره به کمک‌های مردمی ادامه داد: مردم کمک‌های مالی، نقدی و غیر نقدی برای موکب داشتند و این کمک‌ها را هنگامی‌که به کربلا ارسال می‌کنند، دنبال مشاهده  نتیجه کمک‌های خود هستند؛ پایگاه خبری عصر شرق این کار را ابداع و آغاز کرد و خبرنگاران این رسانه در کربلا حضور پیدا کردند و قسمت‌های مختلف موکب را پوشش خبری دادند.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: خبرنگاران پایگاه خبری عصر شرق از نزدیک شاهد پذیرایی مردم در صبحانه، نهار و شام، اقامه نمازهای جماعت، سخنرانی، برنامه‌های مذهبی، دینی، تبلیغی و عزاداری بودند؛ خدمات موکب امام حسن مجتبی (ع) به اهالی مردم شهرستان دماوند و زائران حسینی بود که به صورت گذری از کنار موکب عبور می‌کردند.

وی در خصوص پوشش خبری و نحوه خدمات‌رسانی این موکب تصریح کرد: پوشش خبری در این مورد بسیار مهم و تشویق‌کننده برای مردم است که ببینند چه کارهایی انجام می‌شود و روزی چند هزار نفر از خدمات این موکب استفاده می‌کنند و امیدواریم برای سال‌های آینده کمک‌های مردمی به این موکب بیشتر شود.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: هدف از اطلاع‌رسانی پایگاه عصر شرق این بوده که گامی برای خدمت بیشتر به امام حسین (ع) و زوار آن امام بردارند تا مردم تشویق شوند و فعالیت‌ها و خدمات را مشاهده کنند و کسانی که در کربلا حضور پیدا نکردند، فعالیت‌ها را بتوانند رصد کنند و اطمینان داشته باشند تا کمک‌هایی که انجام دادند در راهی که نیت داشتند، صرف شده است.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: لازم است از زحمات عزیزان در پایگاه خبری عصر شرق قدردانی می‌کنیم و امیدواریم فعالیت‌های خبری این پایگاه گسترده‌تر باشد و خدمات بیشتری بتوانند ارائه کنند.

صفحه اختصاصی اربعینیات عصر شرق

انتهای پیام/س