حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق با اشاره به فعالیت پایگاه خبری عصر شرق در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: راهپیمایی عظیم اربعین امسال با حضور پرشور و شعور مردم عزیز ایران، عراق و کشورهای مختلف جهان در کربلای معلی برگزار شد.

وی ادامه داد: زیارت اربعین بسیار ارزشمند، تمدن‌ساز و انسان‌ساز است؛ زیارتی که در راه تربیت انسان‌ها نقش مؤثری دارد و امیدواریم زیارت اربعین و تجمع مردم در حول حرم شریف امام حسین (ع)، مقدمه نهضت جهانی امام زمان (عج) و قیام مهدوی شود.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به موکب امام حسن مجتبی (ع) این شهرستان در کربلای معلی گفت: شهرستان دماوند در چند سال اخیر موکب فعالی را در کربلای معلی داشته است؛ در این خصوص، لازم بود که فعالیت‌های موکب دماوند به سمع و نظر مردم برسد، اطلاع‌رسانی شود و خلأ یک بخش اطلاع‌رسانی در فعالیت این موکب احساس می‌شد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه پایگاه خبری عصر شرق، بخش اطلاع‌رسانی « اربعینیات عصر شرق» که ویژه اخبار اربعین حسینی در کربلا بود را راه‌اندازی کرد، تصریح کرد: این اقدام یک نوآوری و خلاقیت و کار بسیار خوبی بود؛ هر قدمی که برای امام حسین (ع) برداشته می‌شود، ارزشمند است.

وی با اشاره به کمک‌های مردمی ادامه داد: مردم کمک‌های مالی، نقدی و غیر نقدی برای موکب داشتند و این کمک‌ها را هنگامی‌که به کربلا ارسال می‌کنند، دنبال مشاهده  نتیجه کمک‌های خود هستند؛ پایگاه خبری عصر شرق این کار را ابداع و آغاز کرد و خبرنگاران این رسانه در کربلا حضور پیدا کردند و قسمت‌های مختلف موکب را پوشش خبری دادند.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: خبرنگاران پایگاه خبری عصر شرق از نزدیک شاهد پذیرایی مردم در صبحانه، نهار و شام، اقامه نمازهای جماعت، سخنرانی، برنامه‌های مذهبی، دینی، تبلیغی و عزاداری بودند؛ خدمات موکب امام حسن مجتبی (ع) به اهالی مردم شهرستان دماوند و زائران حسینی بود که به صورت گذری از کنار موکب عبور می‌کردند.

وی در خصوص پوشش خبری و نحوه خدمات‌رسانی این موکب تصریح کرد: پوشش خبری در این مورد بسیار مهم و تشویق‌کننده برای مردم است که ببینند چه کارهایی انجام می‌شود و روزی چند هزار نفر از خدمات این موکب استفاده می‌کنند و امیدواریم برای سال‌های آینده کمک‌های مردمی به این موکب بیشتر شود.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: هدف از اطلاع‌رسانی پایگاه عصر شرق این بوده که گامی برای خدمت بیشتر به امام حسین (ع) و زوار آن امام بردارند تا مردم تشویق شوند و فعالیت‌ها و خدمات را مشاهده کنند و کسانی که در کربلا حضور پیدا نکردند، فعالیت‌ها را بتوانند رصد کنند و اطمینان داشته باشند تا کمک‌هایی که انجام دادند در راهی که نیت داشتند، صرف شده است.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: لازم است از زحمات عزیزان در پایگاه خبری عصر شرق قدردانی می‌کنیم و امیدواریم فعالیت‌های خبری این پایگاه گسترده‌تر باشد و خدمات بیشتری بتوانند ارائه کنند.

صفحه اختصاصی اربعینیات عصر شرق

انتهای پیام/س