به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی در نشست هماهنگی ۱۳ آبان در این شهرستان اظهار کرد: حماسه بی‌نظیر اربعین حسینی، با وجود خواسته‌های استکبار جهانی و حامیان آنها موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و ناامیدی مضاعف دشمنان شد.

وی افزود: با توجه به پیاده‌روی با شکوه اربعین حسینی و حضور بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کشور ایران در این مراسم، انتظار می‌رود که راهپیمایی ۱۳ آبان نیز امسال متفاوت‌تر و باشکوه‌تر از سال‌های گذشته در شهرستان دماوند برگزار شود.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: ۱۳ آبان، یکی از درخشان‌ترین روزهای انقلاب اسلامی است، جوانان امروز میهن ما چیزی کم از جوانان دیروز ندارند و ما موظفیم که جوانان و نسل امروز جامعه را با اتفاقات آن مقطع زمانی آگاه کنیم.

جهانشاهی بیان کرد: عصاره تفکر انقلاب اسلامی، مبارزه با نظام سلطه و برگرفته از قیام سیدالشهدا(ع) بوده و جوهره آن نرفتن زیر بار ظلم است، در این خصوص امیدواریم که امسال با حضور گسترده اقشار مردم به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، مشت محکمی بر یاوه‌گویی‌های آمریکا به ویژه ترامپ زده و شعار مرگ بر آمریکای رساتری داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ۱۳ آبان به عنوان یکی از وقایع بسیار مهم در طول تاریخ است و در این خصوص نیازمند برنامه‌ریزی هستیم و همه دستگاه‌ها باید همت کرده و پای کار باشند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند با توجه بر لزوم برپایی نشستی پیرامون برقراری نظم و امنیت در این خصوص، بر اندیشیدن تدابیر لازم در زمینه موضوعات ترافیکی توسط نیروهای انتظامی نیز تأکید کرد.

جهانشاهی با اشاره به ضرورت حضور گسترده مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان در این مراسم گفت: هماهنگی چاپ وقایع ۱۳ آبان در نشریات و نواختن زنگ استکبارستیزی در مدارس با شعار مشخص از موارد مهم و در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: اختصاص سخنران پیش از خطبه نمازجمعه، برپایی نمایشگاه تصویری از جنایات آمریکا در مصلی نماز جمعه و برگزاری همایش پدافند غیرعامل همزمان با گرامیداشت این هفته، از جمله موضوعات مهم در این خصوص است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تصریح کرد: نکته حایز اهمیت، هماهنگی دستگاه‌ها، حضور گسترده اقشار مختلف در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان و پاسخ به یاوه‌گویی‌های ترامپ و مشکلاتی است که از منظر اقتصادی برای کشور ما ایجاد کرده، هرچند که در این خصوص نیز موفق نشد.

جهانشاهی گفت: حضور مردم در راهپیمایی اربعین حسینی توانست نقشه‌های استکبار جهانی را نقش بر آب کند، حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان نیز نقشه‌های استکبار در خصوص به انزوا کشاندن نظام جمهوری اسلامی و تحریم‌ها و تهدیدات را نقش بر آب می‌کند.