به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مادر شهیدان ناصر و صادق صدیفی در گفت‌وگوی نوروزی با پایگاه خبری عصر شرق از فرماندار و شهردار دماوند به جهت ساماندهی نشدن گلزار شهدای محله درویش دماوند گلایه کرده بود.

مادر شهیدان صدیفی در بخشی از گفت‌وگوی خود به ساماندهی نشدن گلزار شهدای محله درویش دماوند، تنها گلزار شهدای شهرستان دماوند اشاره داشت که در این خصوص، از مسؤولان دماوند گلایه کرد و ‌مهم‌ترین آرزوی خود را ساماندهی گلزار شهدای محله درویش برشمرد.

این مادر شهید گفت: سه سالی است که مزار شهدا را خراب کردند و اسامی بعضی شهدا پاک شده است؛ وضعیت این مزارها طوری است که در شب‌های جمعه نمی‌توانیم بر سر مزار فرزندان شهیدمان گلی ببریم یا شمعی روشن کنیم و از آقای فرماندار و آقای شهردار و بزرگان محله گلایه دارم.

با توجه به درخواست مادر بزرگوار شهیدان صدیفی، عصر شرق بر خود وظیفه دانست که این موضوع را پیگیری کند و اکنون فرماندار شهرستان دماوند، ضمن عذرخواهی، از ساماندهی گلزار شهدای محله درویش دماوند ظرف یک ماه تا ۴۰ روزه آینده خبر داد.

فرماندار شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار عصر شرق اظهار کرد: در خصوص ساماندهی گلزار شهدا، یک برنامه خاصی برای ساماندهی کل گلزارهای شهدای شهرستان دماوند با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده و بعضی جاها از جمله گلزار شهدای محله درویش دماوند نیمه‌کاره‌ هستند.

*عدم رعایت تعهد از سوی پیمانکار؛ دلیل وقفه پروژه ساماندهی گلزار شهدای محله درویش دماوند

مجید صفری افزود: وقفه پروژه ساماندهی گلزار شهدای محله درویش دماوند به دلیل عدم رعایت تعهد از سوی پیمانکار پروژه بود؛ از این رو، شهرداری دماوند با این پیمانکار فسخ قرارداد کرد و دوباره با بنیاد شهید وارد مذاکرات جدید شدیم.

وی گفت: با بنیاد شهید و شهرداری دماوند مذاکره کردیم و پیمانکار جدید پروژه مشخص شده و در نزدیک‌ترین زمان کار خود را آغاز کند؛ به نظر می‌رسد که بتوانیم ظرف زمان یک ماه تا ۴۰ روزه این پروژه را جمع کنیم.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: از خانواده‌های معظم شهدای محله درویش عذرخواهی می‌کنیم به جهت اینکه انتظار دارند که بیشتر از این رسیدگی کنیم و این خواسته، حق آنهاست.

به گزارش عصر شرق؛ عملیات اجرایی پروژه ساماندهی گلزار شهدای محله درویش دماوند در دی‌ماه سال ۱۳۹۵ آغاز شده بود که همچنان پس از گذشت حدود ۲۸ ماه تکمیل نشده است.

امید است با تکمیل هرچه زودتر گلزار شهدای محله درویش، زمینه ایجاد رضایت و خرسندی خانواده‌های معظم شهدای این محله در شهر دماوند فراهم شود؛ از ۵۵ گلزار شهید در شهرستان دماوند، تاکنون ۵۴ گلزار ساماندهی شده است.

انتهای پیام/س

 

اخبار مرتبط: 

*بیشترین گلزار شهدای استان تهران در دماوند است

*پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی گلزار شهدای محله درویش دماوند