به گزارش پایگاه خبری البرز شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی آیین نماز جمع این هفته مرکز شهرستان دماوند در جمع مردم انقلابی و ولایت‌مدار دماوند اظهار کرد: قرآن کریم می‌فرماید «هر کس شعائر الهی را بزرگ بدارد، معلوم است که قلب و باطن باتقوایی دارد».

وی افزود: هر کسی ایام البیض، یعنی روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب را بزرگداشت، روز گرفت و عبادت و اعتکاف کرد، نشانه‌ای از تقوای درون خود را به خداوند عالمیان نشان داده است؛ از برگزارکنندگان اعتکاف در مساجد شهرستان دماوند قدردانی می‌کنیم.

*حضور پرشور جوانان دماوندی در اعتکاف نسبت به سال‌های گذشته

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به بازدید خود از چند مسجد برگزارکننده اعتکاف گفت: از نزدیک در ایام اعتکاف شور و نشاط جوانی را مشاهده کردیم؛ اعتکاف امسال در شهرستان دماوند جوان‌تر از سال‌های قبل بود و دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب در کنار هم بودند و دیروز بعد از انجام عمل ام‌داوود اشک‌ریزان با مسجد وداع کردند؛ البته وداعی که وصل دوباره را در پی خواهد داشت.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: درس ما از اعتکاف باید تداوم مسیر عبادت، بندگی، خلوص و محاسبه دائمی در زندگی و همچنین استفاده از فرصت‌ها و لحظه‌های گران‌مایه؛ انس با قرآن و اهل‌بیت (ع) و پیروی از راه مکتب عاشورایی حضرت زینب (س) باشد.

وی تصریح کرد: از امامان جمعه جماعت، هیأت‌های امنا، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، پایگاه‌های بسیج و شورای فرهنگی مساجد و به خصوص بانوان که همواره گسترده‌تر از برادران در اعتکاف و مراسم مذهبی شرکت دارند، قدردانی می‌کنیم.

امام جمعه شهرستان دماوند اضافه کرد: در مراسم اعتکاف در مسجد جامع دماوند، خطبه عقد دائمی هم خوانده شد که امیدواریم این امر الگویی برای همه جوانان مؤمن باشد که عقد خود را در حال اعتکاف و روز و نیز نورانیت و معنویت اجرا کنند.

*نتیجه جانبازی‌های ارتش 25 هزار شهید گلگون کفن است

فتاح‌دماوندی در ادامه با اشاره به 29 فروردین‌ماه سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ارتش در جریان انقلاب به مردم و امام امت پیوست که امام راحل این نیروی قدرتمند را حفظ و نیرنگ‌های دشمنان را خنثی کردند.

وی افزود: در آن زمان، منافقان قصد انحلال ارتش را داشتند، اما وقتی امام راحل به این نیرو اعتماد کردند، ارتش هم در کردستان، خوزستان، ترکمن‌صحرا و دفاع مقدس جان‌فشانی کرد.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: نتیجه تلاش‌ها، جان‌فشانی‌ها و جانبازی‌ها، 25 هزار شهید ارتش است که به روح همه این شهدا درود و صلوات می‌فرستیم.

*عده‌ای به تخریب و توهین علیه رقبای خود روی آورده‌اند/ از هیچ نامزد شوراها حمایت نمی‌کنم

فتاح‌دماوندی در ادامه با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی پس از تأیید مراجع قانونی تبلیغات خود را آغاز خواهند کرد، اما هنوز تبلیغ رسمی آغاز نشده و عده‌ای به تخریب، توهین، دروغ و افتراء علیه رقبای خود روی آورده‌اند.

وی تأکید کرد: برخی خود را به کسانی منتسب می‌کنند که برای آن‌ها رأی آوری بیشتری داشته باشد و امتیاز خاصی محسوب شود؛ بنده اعلام می‌کنم که از هیچ یک از نامزد‌های شوراهای شهر و روستا حمایت نمی‌کنم.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: مردم عزیز هم به کسانی رأی خواهند داد که لیاقت ورود به شورا را داشته باشند؛ امین و با تقوا بوده و میلیاردها تومان پول بیت‌المال و مردم را به درستی خرج کنند؛ متعهد و متخصص و خداترس باشند و برای انجام کارها و تصمیمات خود خداوند را در نظر بگیرند و پاسخ‌گو در روز قیامت باشند.

*برخی ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری را به مسخره گرفتند/ مجلس از خدشه‌دار شدن وجهه کشور جلوگیری کند

فتاح‌دماوندی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افزود: اکنون دوران ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را سپری می‌کنیم و امروز و فردا فرصت وجود دارد و پس آن، شورای محترم نگهبان صلاحیت داوطلبان را بررسی خواهد کرد.

وی گفت: نکته‌ای که اکنون جلب توجه می‌کند و آزاردهنده است، حضور طنزآمیز و مسخره و خارج از شأن برخی افراد شرکت‌کننده در این انتخابات مهم است که از کودک 6 ساله تا پیرمرد 90 ساله ثبت‌نام کرده‌اند؛ چهره‌های خنده‌آوری که گویا این ثبت‌نام را به مسخره گرفته‌اند.

امام جمعه دماوند هشدار داد: قطعاً این روند در سال‌های آینده و دوره‌های بعد به صلاح نیست و از مجلس محترم تقاضا داریم که این نقیصه را که ممکن است تا موجب خدشه‌دار شدن وجهه ایران در جهان شود، برطرف کند و برای ثبت‌نام‌کنندگان در ریاست جمهوری شرایط خاصی را در نظر بگیرند که هر کسی به خود اجازه ثبت‌نام ندهد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: امیدواریم شورای محترم نگهبان با بررسی دقیق صلاحیت‌ها و احراز توانمندی کاندیداها بدون مسامحه به این کار بزرگ رسیدگی کند و افرادی را در معرض رأی مردم قرار دهد که بتوانند آرمان‌های انقلاب، امام و شهدا و منویات مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانند و نیز قانون اساسی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

*دشمن از پیروزی‌های مقاومت عصبانی است/ هرگونه اقدام احمقانه ترامپ علیه ایران با پاسخ پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد

خطیب نماز جمعه مرکز شهرستان دماوند در بخش دیگری از سخنان خود به اوضاع منطقه خاورمیانه و جهان اسلام اشاره کرد و گفت: در فضای کنونی که ما سرگرم انتخابات هستیم، وزیر خارجه فرانسه اعلام کرده که آمریکا و غرب باید از این فرصت استفاده کنند و اهداف خود را در سوریه اجرا کنند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: آمریکا چند روز گذشته به پایگاه شعیرات در سوریه حمله کرده و 17 تن از ارتشی‌های آن‌ها را شهید کردند؛ خودشان به تکفیری‌ها مواد شیمیایی می‌دهند و بعد دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم می‌کنند.

وی بیان کرد: این توطئه‌های حساب شده حکایت از آن دارد که استکبار از پیروزی‌های میدانی مقاومت در سوریه و عراق عصبانی و ناراحت است.

امام جمعه شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با این حمله به سوریه می‌خواهد خود را در فضای سیاسی دنیا بیازماید و بگوید که همه حتی ایران بدانند که گزینه نظامی هنوز روی میز ماست و ما باید به این رئیس‌جمهور جدید و خشک‌مغز آمریکا بگوییم که اینجا ایران است و هرگونه اقدام احمقانه او با پاسخ‌های پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: نخستین استراتژی جبهه مقاومت است که دولت و ملت باید همواره هوشیار و بیدار باشند که اگر ما غافل شویم و به خواب برویم، دشمن نخواهد خوابید.

انتهای پیام/