به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه صفر اظهار کرد: بهترین درودها و سلام‌ها را به کاروان اسرای اهل‌بیت (ع) به خصوص حضرت زین‌العابدین (ع) و حضرت زینب کبری (س) نثار می‌کنیم.

وی افزود: روز دوشنبه ۲۳ مهر سالروز شهادت پنجمین شهید محراب، آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی در سال ۱۳۶۱ است که به روح این شهید و همه شهدا به خصوص شهدای شهر دماوند که دیشب مراسم یادواره آنان برگزار شد، درود و صلوات می فرستیم.

*دشمنان قسم خورده با فشارهای اقتصادی دنبال تسلیم مردم هستند

امام جمعه دماوند بان بیان اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قرار داریم، گفت: دشمنان قسم خورده این نظام سعی دارند که در این سال مردم ایران را به زانو در بیاورند؛ سعی دارند با فشارهای اقتصادی مردم ایران را تسلیم کنند، غافل از اینکه مردم ما پیرو دینی هستند که شعب ابی‌طالب را تجربه و تحمل کرده و پشت سر گذاشته است.

فتاح‌دماوندی گفت: ما از شعب ابی‌طالب درس مقاومت و ایثار گرفته‌ایم و جنگ‌های بدر، احد، خیبر و خندق را پشت سر گذاشته‌ایم؛ ما در این جنگ هشت ساله و در دفاع مقدس آب دیده شده‌ایم و امروز در چهلمین سال پیروزی انقلاب از همیشه استوارتر و با قامت بلندتر و سرافراز ایستاده‌ایم و اجازه پایمال شدن خون شهدایمان را نمی‌دهیم و خیانت‌کاران بزدل و ترسو را رسوا خواهیم کرد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در اجتماع بزرگ بسیجیان در ورزشگاه آزادی اشاره فرمودند که دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که راهی جز پناه بردن به دشمن و زانو زدن برابر آمریکا وجود ندارد و مسیر فراروی ملت ایران بن‌بست است؛ ایشان فرمودند «من صریحاً اعلام می‌کنم، کسانی که در داخل کشور این فکر را که محبوب و مطلوب دشمنان است، ترویج می‌کنند، این‌ها در حال خیانت به این کشور هستند».

*عده‌ای به دنبال تغییر موازنه قدرت به نفع غرب هستند

امام جمعه دماوند تصریح کرد: اینکه ما طبق میل دشمن ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، بزرگ‌ترین خیانت در حق ملت است؛ رهبر انقلاب فرمودند «البته این اتفاق نمی‌افتد، مگر به حول و قوه الهی و با همراهی شما تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد».

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه عده‌ای در داخل کشور به دنبال چنین خواسته‌ای هستند و سعی می‌کنند که موازنه قدرت به نفع غرب تغییر کند، بیان کرد: بن‌بست نمایی بزرگ‌ترین خیانت در حق ملت ایران است

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «بله ما مشکلاتی همچون مسائل اقتصادی داریم، اقتصاد نفتی داریم، فرهنگ صرفه‌جویی نداریم و اسراف عیب است»؛ بدتر از همه آن‌ها این است که ما فکر کنیم به بن‌بست رسیده‌ایم و به تعبیر دیگران همان مأیوس شدن از رحمت الهی که بزرگ‌ترین گناه است؛ در شرایط کنونی کشور هم مأیوس شدن و تصور بن‌بست بزرگ‌ترین گناه است.

*آمریکا بعد از امضای برجام از ریشه منکر همه چیز شد

امام جمعه دماوند تصریح کرد: اگر کسی وعده دهد و عمل نکند و هم تهدید کند و هم وعده تشویق بدهد، این هویج و چماق است؛ از طرفی رئیس جمهور آمریکا می‌گوید روحانی مرد دوست‌داشتنی است و از طرف دیگر، مرتباً ایران را تهدید می‌کند؛ برجام و برداشتن تحریم‌ها همان هویج بود که به ملت ایران نشان دادند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: گفتند با برجام همه مشکلات شما حل می‌شود و همه تحریم‌ها برداشته خواهد شد، اما وقتی امضا و قلب راکتور اراک را با بتن پر کردیم، نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد، بلکه بیشتر هم شد و آمریکا زیر قولش زد و اصلاً از ریشه منکر همه چیز شد.

وی اضافه کرد: این دشمن را که علناً دشمنی می‌کند، بعضی‌ها اصلش را منکر می‌شوند و می‌گویند اصلاً دشمنی وجود ندارد؛ رهبر انقلاب فرمودند «روشن‌فکر نمای راست طلب و ریاکار و منافق اساساً دشمنی آمریکا را انکار می‌کند و این دشمنی را نمی‌فهمد و نسخه تسلیم مقابل آمریکا را برای ملت و دولت می‌نویسد».

*خط محدودیت برای سپاه در FATF

امام جمعه دماوند اظهار کرد: در مورد لایحه عضویت ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم معروف به cft است که در مجلس تصویب شد و این لایحه موافقات و مخالفانی داشت.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: مخالفان می‌گویند که ارائه اطلاعات بانکی امنیت اقتصادی ما را به خط خواهد انداخت، چون ما متهعد می‌شویم تا اطلاعات روابط بانکی را در صورت نیاز در اختیار کشورهای عضو بگذاریم.

وی گفت: مشکل اینجاست که تحریم ما از تروریسم با تعریف بعضی از آن کشورها با تروریسم فرق دارد و شرط گذاشتن ما هم تأثیری ندارد، چون این کنوانسیون حق شرط بر تعریف تروریسم را نپذیرفته است و خط محدودیت برای سپاه پاسداران ما وجود دارد و آمریکا نیز یکی از اعضای این کنوانسیون است.

*به تصمیم مجلس و شورای نگهبان احترام بگذاریم

امام جمعه دماوند افزود: مخالفان می‌گویند این کنوانسیون سپاه پاسداران را به عنوان گروه حامی تروریسم شناسایی کرده است و چون ما دست از حمایت از سپاه برنخواهیم داشت، کشور غیر همکار خواهیم شد و به لیست سیاه برخواهیم گشت.

فتاح‌دماوندی گفت: اما موافقان این لایحه می‌گویند ما باید بهانه را از دست آمریکا بگیریم تا فشارهای بیشتری بر ما وارد نکند؛ به هر حال این لایحه تصویب شد و منتظر اعلام نظر شورای نگهبان هستیم و باید به تصمیم مجلس و شورای نگهبان احترام بگذاریم.

وی تصریح کرد: البته ظریف، وزیر امور خارجه گفت «نه بنده و نه رئیس جمهور نمی‌توانیم تضمین دهیم که با پیوستن به لایحه عدم حمایت مالی از ترورسیم، مشکلات ما حل خواهد شد»؛ اما موافقان نیز گفتند می‌توانیم تضمین دهیم که با نپیوستن به این لایحه، آمریکا بهانه مهمی را برای افزایش مشکلات ما پیدا خواهد کرد.

*بهانه‌های آمریکا تمامی ندارد

امام جمعه دماوند بیان کرد: باید از ظریف بپرسیم که فهرست بهانه‌های آمریکا برای فشار علیه ملت ایران چیست و آیا این بهانه‌ها تمامی دارد؟؛ باید بدانیم که این بهانه‌ها تمامی ندارد و اگر بهانه هم نداشته باشند، بهانه تراشی خواهند کرد، چون آن‌ها با اصل نظام، اسلام‌خواهی، استقلال‌خواهی و عزت طلبی ما مخالف‌ هستند.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: دشمنی آن‌ها با ما حقوقی نیست، بلکه سیاسی است؛ یک روز انرژی هسته‌ای ما را بهانه کردند و روز دیگر مسأله FATF و CFT؛ اما روز دیگر توان دفاعی ما و موشک‌های دور برد و حقوق بشر ما را بهانه می‌کنند و این بهانه‌ها تمامی ندارد.

انتهای پیام/