به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی، امام جمعه دماوند در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با هدف بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: شعارهای اخیر کشور در راستای اقتصاد بوده و تکرار آن، بیانگر عدم تحقق اهداف است.

وی افزود: ما امروز از نظر نظامی مشکلی نداریم و کسی جرأت تهدید ما را ندارد، اما از نظر اقتصادی تهدید می‌شویم و این تهدیدات اثرگذار است.

امام جمعه دماوند ادامه داد: یکی از راه‌های تقویت اقتصاد، وجود تولیدی‌های کوچک و بزرگ و کارخانه‌ها هستند، اما متأسفانه این ظرفیت‌ها به صورت کامل در دماوند مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و باید در سال جاری بتوانیم با کمک مسئولان استانی و شهرستانی، ظرفیت‌های تولیدی را فعال کنیم.

فتاح دماوندی بیان کرد: دماوند در خصوص تولید سیب، عسل و گردو در کشور معروف است، اما شاید هنوز فعالیت‌ها به صورت سنتی و غیرعلمی انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: یکی از مشکلات کشاورزان دماوند در خصوص فروش محصول است و شاید صنایع تبدیلی برای ما مهم باشد تا بتوانیم محصولات خود را در بازارهای جهانی ارائه کنیم.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: در ناحیه صنعتی ۲ باید جایگاهی مخصوص برای محصولات کشاورزی و ارائه خوب به بازارهای جهانی دیده شود تا مردم، تولیدکنندگان و صنعتگران از آن بهره‌مند شوند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: یکی از موضوعات قابل توجه این است که برای افراد بومی و تولیدکنندگان باسابقه دماوند در خصوص واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی امتیاز خاصی قایل شویم، دماوند شهر صنعتی نیست، اما باید بیشترین استفاده از ظرفیت موجود در آن صورت گیرد.

انتهای پیام/س