به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، پیرو دیدار نمایندگان مردم شهرستان دماوند با آیت‌الله جلالی‌خمینی، نماینده ولی‌فقیه در شرق استان تهران و هماهنگی‌های انجام شده، صبح امروز حجت‌الاسلام هادیان به نمایندگی از مردم شهرستان دماوند با محمدحسین مقیمی، قائم‌مقام وزیر کشور دیدار کرد.

در این دیدار، حجت‌الاسلام هادیان، ضمن تحویل طوماری که خطاب به وزیر کشور توسط مردم و امناهای دماوند به امضا رسیده بود، موضوع آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) را مطرح و به نمایندگی از طرف مردم شریف دماوند به احقاق حق مسلم این شهرستان پرداختند.

گفتنی است؛ اخیراً وزیر کشور خطاب به رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نامه تعجب‌برانگیزی مبنی بر واگذاری بقعه امامزاده هاشم (ع) دماوند به لاریجان از توابع شهرستان آمل ارسال کرده بود که این موضوع موجب تحریک احساسات مذهبی مردم دماوند شد.

بر همین اساس، جمع کثیری از شهروندان و خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر شهرستان دماوند و ارادتمندان به آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) طی امضای طوماری خطاب به وزیر کشور خواستار رسیدگی به نامه تعجب‌برانگیز وی و کان لم یکن کردن آن شدند.

در بخشی از این طومار آمده است: مردم، هیأت امنای بقعه و مسؤولان شهرستان دماوند مانند پیشینیان و آباء و اجداد خود قاطعانه با شور و علاقه فراوان حفظ و حراست و خدمت به آستان امامزاده هاشم (ع) را از وظایف شرعی و قانونی خود می‌دانند و منطقه امامزاده هاشم جزو تفکیک‌ناپذیر دماوند محسوب می‌شود.

در بخش دیگری می‌خوانیم: از وزیر کشور خواهشمندیم نامه تعجب‌برانگیز منتشر شده در فضای مجازی را کان لم یکن کرده و برای رفع ابهام ایجاده شده و اطمینان بخشی عدم انفکاک این بقعه متبرکه از دماوند و منع سوءاستفاده‌های احتمالی اقدام لازم را مبذول فرمائید.

طومار مردم دماوند خطاب به وزیر کشور

طومار مردم دماوند خطاب به وزیر کشور

انتهای پیام/