به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، طنین روح‌بخش لالایی لای لای در همایش شیرخوارگان حسینی به یاد طفل ۶ ماهه امام حسین (ع) در واقعه کربلا، نخستین جمعه ماه محرم شهرستان دماوند را عاشورایی کرد.

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه از ماه محرم همزمان با سراسر کشور در شهرها و مناطق مختلف دماوند با استقبال و جمعیت چند هزارنفری برگزار شد.

مراسم شیرخوارگان حسینی پیش از ظهر امروز در مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی و زیارتی شهرهای شهرستان دماوند با حضور پرشور مادران و فرزندان خردسال آنان در فضای معنوی باشکوهی صورت گرفت.

شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و فرزندانی که ملبس به لباس نمادین حضرت علی‌اصغر (ع) بودند و با پیشانی‌بندهای قرمز و سبز و با نوشته‌هایی با نام مقدس یا حسین (ع) و علی‌اصغر (ع) در این مراسم معنوی گرد هم جمع شدند و به یاد فرزند شیرخواره این امام همام عزاداری و سینه‌زنی کردند.

ذاکران اهل‌بیت (ع) در رثای شهادت طفل معصوم و ۶ ماهه حضرت رباب (س) به ذکر مصیبت پرداختند و مادران با بلند کردن کودکانشان روی دستان خود، با ناله لبیک یا حسین سر دادند و خطاب به مولا و مقتدایشان حضرت صاحب‌الامر (عج) گفتند: یا صاحب‌الزمان، فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن.

اوج جمعیت و دلدادگی مادران دماوندی در حسینیه محله قاضی شهر دماوند بود که به همت ستاد برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی شهرستان دماوند با جمعیت هزاران نفر برگزار شد.

* طفل‌هایی که نذر علی‌اصغر(ع) شدند

بسیاری از مادران شرکت‌کننده در این همایش معنوی بیان کردند که هدف عمده از شرکت در این مراسم این بوده که فرزندانشان از همین سنین کودکی در مکتب امام حسین و حضرت علی‌اصغر(ع) رشد و پرورش یابند و در این مسیر عاقبت‌به‌خیر شوند.

آنان با بیان اینکه به برکت حضور در این مراسم پس از سال‌ها صاحب فرزند شدند، اضافه کردند، فرزندانش را نذر و بیمه علی‌اصغر کردیم، چراکه بیمه‌ای معتبرتر از خاندان اهل‌بیت (ع) در دنیا وجود ندارد.

در این مراسم برنامه مداحی توسط مداحان اهل‌بیت(ع) اجرا شد و شرکت‌کنندگان در این مراسم در سوگ شهادت علی‌اصغر(ع) اشک ماتم ریختند.

 


برای مشاهده کامل تصاویر کلیک کنید


 

عکس: فاطمه قربانی

انتهای پیام/س