به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند درباره حال و هوای این روزهای دماوند، یادداشتی را منتشر کرد.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

نسل جدید ویروس کرونا از کشور چین شیوع پیدا کرد و امروز در بیش از ۸۰ کشور جهان از جمله ایران گسترش یافته است.

این ویروس ناخوانده به ما آموخت در هر جایی که زندگی می‌کنیم، ممکن است به خانه‌های ما راه پیدا کند و پیامدهای مختلفی در زمینه‌های بهداشتی و اجتماعی به همراه داشته باشد.

این روزها بیشتر از همه وقت نیازمند همد‌لی و مشارکت اجتماعی هستیم و باید همبستگی را در سطح جامعه تکثیر نماییم؛ درباره این میهمان ناخوانده که سرسخت و سمجانه در حال شیوع بوده، احتیاط لازم و ترس خطرناک است.

قرنطینه خانگی و خودداری از ترددهای غیرضروری، بهترین راه برای قطع زنجیره شیوع کروناست؛ این تدبیری است که امروز در تمام کشورهای درگیر این ویروس در حال اجراست و باید همه بدان توجه داشته باشند.

باید با نگاه ویژه به توصیه‌های بهداشتی نظیر شست‌وشوی دائمی دست‌ها و پرهیز از دست دادن با دیگران می‌توان، هزینه‌های مقابله با ویروس کرونا را کاهش داد و لازم است به عنوان شهروند در شرایط سخت رفتارمان را به بهترین شکل مدیریت کنیم.

امروز خودمراقبتی و قرنطینه خانگی سبب می‌شود که هم از خود و هم از عزیزانمان مراقبت کنیم و نگذاریم که مبتلای به این بیماری شوند و بدین جهت، باید بتوانیم نقش مهمی در زندگی اجتماعی خود و دیگران ایفا کنیم.

خوشبختانه با همراهی و همت همه دستگاه‌ها اقدامات پیشگیرانه در خصوص شیوع بیماری کرونا در شهرستان دماوند به طور جدی و مستمر در حال انجام است و تا آخرین لحظه شکست این ویروس تلاش می‌کنیم و پای کار خواهیم بود.

یقین داریم با مشارکت، همراهی، امید و اعتماد، مانع از شیوع بیماری کرونا در سرزمین‌مان «دماوند» سرافراز می‌شویم و اجازه می‌دهیم تا متولیان سلامتی و فرشته‌های سفیدپوش کادر پزشکی و پرستاری، مرحله کنترل و درمان هموطنانمان و همشهریانمان را بدون اتلاف وقت انجام دهند.

انتهای پیام/