به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری، فرماندار دماوند ظهر امروز در نخستین مجمع منطقه‌ای روابط عمومی‌های شرق استان تهران که به میزبانی این شهرستان در اردوگاه مصطفی خمینی برگزار شد، اظهار کرد: این نشست به مناسبت گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی‌ها برگزار شد.

وی افزود: یکی از اقدامات ما در دماوند، تشکیل شورای روابط عمومی این شهرستان و انتخابات هیئت رئیسه بود، قدرت ارتباطات به اندازه‌ای است که توانست جهان پهناور را به یک دهکده تبدیل کند و ما احساس می کنیم که با یک اشاره به همه دنیا متصل هستیم.

فرماندار دماوند ادامه داد: در همه ادارات باید افرادی به عنوان مدیران روابط عمومی حضور داشته و بهترین امکانات در اختیار آنها قرار گیرد.

صفری خاطرنشان کرد: مسؤولان روابط عمومی مشاوران رئیس ادارات هستند، گستره فعالیت روابط عمومی وسیع است، آنها باید برای انجام امور از ابتدای کار ورود کنند و این بیانگر اهمیت جایگاه روابط عمومی است.

وی با تأکید بر لزوم گسترش جایگاه روابط عمومی‌ها تصریح کرد: دلیل موفقیت برخی از افراد در جهان، قوی بودن روابط عمومی و اطلاعات بوده و این همان معجزه ارتباطات است.

فرماندار دماوند گفت: امروز ایام مهم، حساس و مبارکی به ویژه در شهرستان‌های استان تهران است؛ روابط عمومی استان تهران تحول خوبی داشته و ارتباطات و کنترل فضای مجازی در سطح این استان اتفاق افتاده است.

صفری ادامه داد: ما نیز باید به سهم خود در حوزه شهرستانی اهمیت ویژه‌ای در این خصوص قایل شویم، ادارات نیز توجه داشته باشند که اهمیت دادن به روابط عمومی به معنای اهمیت دادن به جایگاه خودشان است.

وی با بیان اینکه روابط عمومی نوعی فن و هنر است، بیان کرد: امروز هنر روابط عمومی در مدیریت اخبار است، زیرا ما تنها ناقل خبر نیستیم و زمینه‌های ایجاد خبر باید مدیریت شود.

فرماندار دماوند تأکید کرد: همه مسئولان شهرستان دماوند مکلف‌اند که روابط عمومی، ارتباطات و خبر را سرلوحه کار خود قرار داده و از حاشیه وارد متن شوند، در غیر این صورت از بسیاری از سیاست‌ها عقب می‌مانیم.

صفری عنوان کرد: سال ۹۸ بسیار ویژه است و افراد در حوزه خبر و روابط عمومی، مسئولیت سنگینی نسبت به مدیران اجرایی دارند.

در پایان این همایش، از روابط عمومی‌های برتر شرق استان تهران با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد که نحوه انتخاب روابط عمومی برتر در این همایش جای سؤال داشت که شاخص انتخاب چه بوده است و برخی مسؤولان در این زمینه، گلایه‌هایی داشتند.

انتهای پیام/س