به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، امیر ملک اظهار داشت: طبق سرشماری صورت گرفته ، این شهرستان دارای ۱۲۶ هزار نفر جمعیت است که از بین این افراد ۱۰۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند هستند.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دماوند با بیان اینکه ۱۳۰ هزار نفر به منظور اخذ کارت هوشمند در این نهاد ثبت نام کردند، خاطر نشان کرد: این میزان ثبت نام حاکی از آن است که از شهرستان های دیگر نیز به منظور ثبت نام به این شهرستان مراجعه کردند.

وی با تاکید براینکه در سال ۹۷ ثبت نام کارت هوشمند برای ۱۰ هزار نفر می بایست انجام می شد، بیان کرد: ۲۶ هزار نفر در سال جاری به منظور دریافت کارت هوشمند ثبت نام کردند که از این میزان حدود ۲۰ هزار نفر تحویل داده شده است.

ملک تاکید کرد: با توجه به اینکه دو برابر وظایف محول شده به این نهاد ارائه خدمات صورت گرفته است، هیچ گونه نیازی در خصوص گسترش دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهرستان وجود ندارد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته این نهاد در خصوص تسهیل به اقشار مختلف در بحث صدور کارت هوشمند نیز افزود: راه اندازی ایستگاه سیار کارت هوشمند در دفتر پیشخوان دولت به شماره ۱۹۱۶ به منظور تسهیل در ارائه خدمات به افرادی که در خانواده خود معلول دارند یکی از مهم ترین اقداماتی است که در این راستا صورت گرفت.

وی افزود: افراد می توانند با دفتر پیشخوان دولت ۱۹۱۶ این شهرستان تماس حاصل کرده و بعد از انجام امور مربوطه و اخذ نوبت نسبت به دریافت کارت هوشمند اقدام کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه دفاتر پیشخوان دولت در چند سال اخیر نیز بیان کرد: این شهرستان در سال ۹۳ تنها دارای یک دفتر پیشخوان بود و هیچ گونه ایستگاه هوشمندی نیز وجود نداشت.

ملک تاکید کرد: به منظور تسهیل امور مردم شهرستان در ۴ سال اخیر سه دفتر پیشخوان در سه شهر آبسرد، رودهن و دماوند راه اندازی شد و علاوه بر این مراکز دو اداره پست رودهن و دماوند نیز نسبت به اخذ کارت هوشمند اقدام می کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س