به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمود پوردیوان‌بیگی‌مقدم، رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند در نشست تکریم خود اظهار کرد: در پنج سال گذشته که توفیق خدمت داشتیم، با همت مسؤولان و حمایت شهرداری‌ها اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دماوند رخ داد.

 با بیان اینکه ۷۳ نهاد فرهنگی و هنری در این پنج سال از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت اخذ کردند، افزود: این نهادها شامل آموزشگاه‌های هنری، کانون‌های فرهنگی، دکه‌های مطبوعاتی، کانون‌های تبلیغاتی و نشریات بوده است.

وی گفت: ۶ آموزشگاه موسیقی و چهار آموزشگاه هنرهای تجسمی در شهرستان دماوند فعالیت دارند که همه این فعالیت‌ها در جهت ترویج هنر و غنی‌سازی اوقات فراغت انجام می‌شود و در سال‌های گذشته نمایشگاه‌های متعدد کتاب، قرآن و … برگزار شد.

*شورای بازبینی تئاتر دماوند ۶۰ مجوز صادر کرد

رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند با بیان اینکه چهار دوره میزبان برگزاری جشنواره آواها و نواهای رضوی بودیم، تصریح کرد: در حوزه انجمنی، شاهد استقلال نسبی انجمن‌ها هستیم و نهادهای فرهنگی و هنری ماهیت خود را پیدا کرده‌اند.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم با اشاره به اینکه انجمن هنرهای نمایشی دماوند با فعالیت قابل توجه خود رتبه‌های برتری در استان تهران کسب کرد، بیان کرد: شورای بازبینی تئاتر دماوند تاکنون ۶۰ مجوز اجرای نمایش را صادر کرده است و برای نخستین بار فصل تئاتر در دماوند برگزار شد.

وی افزود: حوزه انجمن موسیقی در شهرهای دماوند، آبسرد و رودهن نمایندگی تأسیس کرد و در حوزه خوشنویسی، با همت و فعالیت انجمن خوشنویسان شاهد افتتاح دفتر انجمن در دماوند، رودهن و آبسرد بوده‌ایم که استادان طراز اول در این انجمن حضور دارند.

*وظیفه ارشاد احیای انجمن‌ها و به استقلال رساندن آنهاست

رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند با بیان اینکه ۱۰۰ درصد اعضای انجمن هنرهای تجسمی از بانوان هستند، گفت: با توجه به محدودیت‌ها و حتی کم‌توجهی‌های اداره ارشاد، اما اینقدر بانوان در حوزه هنرهای تجسمی فعال بودند که سالانه ۲۰ تا ۳۰ گالری آثار در دماوند برگزار می‌شد و هنرمندان این حوزه رتبه‌های خوبی در کشور و استان به دست آوردند.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم تصریح کرد: در حوزه ادبیات از سال گذشته، شاهد اتفاقات خوبی در زمینه رونمایی و نقد کتاب و همچنین تأسیس کانون‌های ادبی در دماوند و کیلان بودیم که با همت انجمن ادبی این شهرستان شکل گرفت.

وی وظیفه فرهنگ و ارشاد اسلامی را احیای انجمن‌ها و به استقلال رساندن آنها دانست و بیان کرد: امروز اکثر انجمن‌های فرهنگی و هنری دماوند از کیفیت خوبی برخوردار هستند و در حوزه‌های تخصصی می‌توان روی آنها کار کرد.

*افزایش نشریات و پایگاه‌های خبری در دماوند

رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند در خصوص عملکرد حوزه رسانه‌ای نیز افزود: روزی که مسؤولیت این اداره را بر عهده گرفتیم، تنها هفت نشریه و خبرگزاری در این شهرستان فعال بودند، اما هفت نشریه مکتوب، پایگاه‌های متعدد خبری، خبرگزاری‌ها و نمایندگی‌های روزنامه‌ها با ۳۰ خبرنگار که دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند در شهرستان دماوند فعالیت دارند.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم، ضمن آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند گفت: عبدالله‌بیگی آنچه که یک مدیر شامل تجربه و تخصص باید داشته باشد را دارد و اگر کوتاهی از ما در این پنج سال بوده، پوزش می‌خواهیم.

انتهای پیام/س