به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی اظهار کرد: با عنایت خداوند متعال، مراسم اربعین امسال با شکوه‌تر از سال‌های گذشته پیام وحدت امت اسلامی به ویژه جهان تشیع را با صدای رسا به گوش دنیا رسانید.

وی افزود: شیعیان ما با قدرتی که از اربعین به دست آورده‌اند، می‌توانند قدس را نیز به وسیله کربلا آزاد کنند؛ اربعین تبلور تفکر عاشورایی در خلق حماسه‌های بزرگ است.

امام جمعه دماوند ادامه داد: به همین راستا، باید از تمام کسانی که در برگزاری این همایش جهانی تلاش کردند، قدردانی کنیم به خصوص از ملت میهمان‌نوازی که جلوه‌های زیبایی از ایثار، گذشت، میهمان‌نوازی و انسان‌دوستی را به نمایش گذاشتند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: روسیاهی اربعین حسینی برای رسانه‌های وابسته به آمریکا و غرب به خاطر سرپوش گذاشتن بزرگ‌ترین همایش فرهنگی جهان ماند و لعنت خداوند بر ارتش نژاد پرست نیجریه که با حمله به زائران حسینی و قتل عام بیش از ۵۰ نفر از شیعیان عمق کینه و وحشت استکبار جهانی از شیعیان و حماسه عاشورا را نشان داد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۳ آبان روز تثبیت خط سازش ناپذیری امام راحل با استکبار بود، بیان کرد: امامی که در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ یعنی ۱۵ سال قبل از آن به دستور همین آمریکای خبیث و به دستور مأموران رژیم ستم شاهی در قم دستگیر و به ترکیه تبعید شدند.

امام جمعه دماوند افزود: در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸، هیمنه پوشالی آمریکا شکسته شد و وجه مشترک سه ۱۳ آبان سال‌های ۱۳۴۳، ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ نفی سلطه‌گری و ظلم‌پذیری از طاغوتیان زمان و استقلال خواهی و عزت امت اسلامی بود و مهم‌ترین ویژگی این سه رویداد بازی‌گردانی آمریکا به عنوان محور اصلی این حوادث بود.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه بر همین اساس امام راحل ۱۳ آبان‌ماه و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم نامیدند، گفت: امام راحل فرمودند که تعلیمات اسلامی برای همین معناست که مستکبری در زمین نباشد و مستکبران نتوانند مستضعفان را استعمار و استثمار کنند.

وی ادامه داد: هر کسی به سیره انبیاء از صدر عالم تاکنون نگاه کند، می‌بیند کسانی که اطراف انبیاء جمع شدند، مظلوم‌ها هستند و قلدرها مقابل انبیاء بودند؛ ما هیچ نبی را سراغ نداریم که با یک قلدری به ضد ملت خودش ساخته باشد.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: همچنین امام راحل فرمودند «بزرگ‌ترین ساده‌اندیشی این است که تصور کیم جهان‌خواران به خصوص آمریکا از ما و اسلام عزیز دست برداشته‌اند»؛ ما نباید لحظه‌ای از کینه دشمنان غافل شویم؛ در نماد و سرشت آمریکا کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی (ص) موج می‌زند.

وی با بیان اینکه در این ۴۰ سال مقاومت از همه موانع و چالش‌هایی که دشمنان داخلی و خارجی برای ما ایجاد کردند، عبور کردیم، تصریح کرد: ما امروز به نقطه آسیب‌ناپذیری رسیده‌ایم که امکان تقابل مستقیم از دشمن سلب شده است و ما به پیشرفت‌های غیرقابل مقایسه‌ای با ابتدای پیروزی انقلاب در همه عرصه‌ها دست یافته‌ایم.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: امروز به یک قدرت مؤثر و تعیین‌کننده در منطقه تبدیل شده‌ایم و البته برای دستیابی به این قدرت هزینه‌های بسیار نیز داده‌ایم؛ مردم ما تحریم و گرانی و تورم را تحمل کردند، اما در عوض نعمت استقلال، عزت و امنیت مثال‌زدنی را به دست آوردند.

انتهای پیام/