به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری ظهر امروز در نخستین نشست شورای اداری شهرستان دماوند در سالن همایش‌های فرمانداری دماوند اظهار کرد: در راستای برگزاری نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی استان تهران و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند ۴۸ مصوبه به تصویب رسید.

وی افزود: این مصوبات شورای برنامه‌ریزی استان تهران یک فرصت بسیار استثنایی برای شهرستان دماوند که اگر نتوانیم از آن به خوبی استفاده کنیم، فرصت‌های مطلوب را از دست داده‌ایم.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها باید مصوبات این شورا را از مجموعه‌های استانی خود پیگیری کنند و به نتیجه برسانند، گفت: در این خصوص به صورت ماهانه از دستگاه‌ها گزارش‌گیری می‌کنیم.

صفری با بیان مسؤولان باید توجه ویژه‌ای به بحث تکریم ارباب رجوع داشته باشند، بیان کرد: مطمئناً امسال سال پرکاری خواهد بود، هرچند که خوشبختانه شکایت‌های مردمی از مسؤولان کمتر شده است.

وی با اشاره به ساماندهی بافت‌های فرسوده در راستای تأکید استاندار تهران افزود: در خصوص بافت‌های فرسوده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید نسبت به استانداردسازی و ساماندهی این بافت‌ها برنامه‌ریزی کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند از تشکیل شورای بهداشت و درمان این شهرستان خبر داد و گفت: تمام موارد و سیاست‌ها درباره مسائل بهداشتی و درمانی شهرستان دماوند در این شورا مورد بحث و رسیدگی قرار می‌گیرد؛ همچنین ساماندهی شورای ورزش و امور جوانان نیز در دستور کار قرار دارد.

صفری با بیان اینکه باید در انجام برنامه‌ها و مراسم نظم و انضباط خاصی صورت گیرد، تأکید کرد: دستگاه‌های فرهنگی در همین ابتدای سال برنامه‌ها و مراسم خود در طول سال را برنامه‌ریزی کنند و مراسمی خارج از برنامه انجام نشود.

وی با اشاره به مشکلات مالیات ارزش افزوده اضافه کرد: اخذ مالیات ارزش افزوده بسیاری از کسبه را اذیت کرد که با پیگیری‌های صورت گرفته، تلاش شده تا در تخصیص‌ها متعادل عمل شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند همچنین تأکید کرد: مسؤولان باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به تحقق شعار سال یعنی «حمایت از کالای ایرانی» داشته باشند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س