به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی که در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: اربعین حسینی و راهپیمایی عظیمی که در کربلای معلی برگزار می‌شود، حرکتی سیاسی، فرهنگی و نشان اقتدار مردم مسلمان کشورهای مختلف است.

وی افزود: نشست‌هایی که در این مورد برگزار می‌شود، بخشی از آن حاکمیتی است که به امنیت و تردد زائران بر می‌گردد و جنبه عمومی دارد و دولت باید به ناچار وارد این عرصه شود.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به طرح جاماندگان اربعین حسینی بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است که برخی از افراد توان لازم برای حضور در کربلا را نداشته باشند و به همین منظور در شهرستان یک منطقه به عنوان پایلوت جهت راهپمایی اربعین حسینی مشخص شده است.

جهانشاهی ادامه داد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شده، این طرح به صورت شهرستانی و به مسافت ۱۰ کیلومتر در شهر کیلان همچون سال گذشته برگزار شود.

وی تأکید کرد: حمایت‌های معنوی، مادی و تأمین امنیت باید مد نظر قرار گیرد و برگزاری این مراسم منوط به کمک همه محلات است؛ طبق برآوردهای انجام شده حدود ۸۰ میلیون تومان به منظور برپایی موکب‌های بین مسیر و پذیرایی در اجرای طرح جاماندگان اربعین در شهر کیلان نیاز است.

انتهای پیام/س