به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء و نیز  افزایش روحیه مقاومت و ایثار در کنار پاسداشت شهدای عالی مقام مراسم رونمایی از سردیس شهید محسن حججی، با حضور جمعی از خانواده های شهداء، مسئولان، هنرمندان، و علاقه‌مندان در محله لوار شهر آبعلی میدان شهید محسن حججی رونمایی و نصب شد.

شهردار آبعلی در سخنانی در این مراسم با بیان این که ساخت مدل سردیس شهید حججی ۳۰  روز به طول انجامید و بیش از ۱۵ روز نیز مراحل تکمیلی آن زمان برد، اظهار کرد: برای ساخت این تندیس از عکس‌های منتشر شدۀ این شهید در فضای مجازی بهره گرفته شد و تمام سعی شد تا با انتقال تمامی حالات چهره و صلابت این شهید بزرگوار نقشی هر چند کوچک در زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان باشیم.

کاظم شریف آهی خاطر نشان کرد: نصب این‌گونه سردیس‌ها و تندیس‌ها در سطح شهرهای ایران اسلامی می‌تواند باعث تکرار و یادآوری مفاهیمی همچون مقاومت، پایداری و شهادت برای مردم باشد. همان‌طور که مجسمه فردوسی در تهران یادآور پیشینه و فرهنگ کشورمان است. افراد جامعه باید این شخصیت‌ها را ببینند.

مراسم رو نمایی از سردیس شهید والا مقام محسن حججی با حضور شریف آهی شهردار آبعلی ، اعضای ‌شورای اسلامی شهر،خانواده های معظم شهداء، هیئت امناء مساجد سطح شهر ومسئولین منطقه و شهرستان و جمعی از مردم در محله لوار شهر آبعلی میدان شهید محسن حججی برگزار شد.

انتهای پیام/س