به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در نشست مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با حضور معاون وزیر کشور اظهار کرد: در شهرستان دماوند، ۵ شهر و دو بخش روستایی وجود دارد که دارای ظرفیت‌های بسیار خوب و خاصی هستند.

وی با بیان اینکه دماوند با این ظرفیت‌ها قطعاً نیازمند نگاه ویژه‌ای نسبت به دیگر شهرستان‌هاست، افزود: شهرهای شهرستان دماوند هر کدام دارای تاریخی کهن و مجموعه‌ای از نشانه‌های تاریخی و فرهنگ اسلامی هستند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: شهرها و روستاهای شهرستان دماوند در سال‌های دور نتوانستند در جایگاه واقعی خود قرار گیرند و با بسیاری از کمبودها دست و پنجه نرم می‌کنند.

حیدری تصریح کرد: در بخش مرکزی دماوند ۴۵ روستا و در بخش رودهن ۱۱ روستا داریم که همه با ظرفیت‌های مختلف، شرایطی دارند که با نگاه ویژه دولت می‌توانیم این ظرفیت‌ها را به کل کشور معرفی کنیم.

وی بیان کرد: در خصوص ایجاد آرامستان مرکزی در شهرستان دماوند، باید مقدمات اجتماعی و فرهنگی فراهم شود و در این صورت، ما به لحاظ عملیاتی مشکلی در این خصوص نداریم.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: شهرها و محلات شهرستان دارای آرامستان‌های جداگانه‌ایست که توسط هیئت امناها مدیریت می‌شود و شهرداری‌ها، نظارت و مدیریتی در این خصوص ندارند.

حیدری تأکید کرد: این موضوع اتفاق خوبی نیست، چرا که مدیریت آرامستان‌ها باید به صورت یکنواخت و تحت مدیریت علمی شهرداری‌ها باشد تا شاهد مشکلات زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی نباشیم.

وی بیان کرد: امیدواریم با حمایت‌های لازم با سرعت بیشتری در مسیر توسعه شهرستان دماوند حرکت کنیم.