به گزارش پایگاه خبری البرز شرق به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حیدر فتاحی گفت: در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی و تحکیم سلامت اداری، پیرو گزارش های واصله به دادستانی پردیس، پرونده ای در خصوص جرایم بعضی از مدیران شهرداری بومهن مفتوح و تحت رسیدگی قرار گرفت که متعاقب آن با دستور دادستانی ابتدا دو نفر از معاونان شهرداری و سپس شهردار بومهن دستگیر و روانه زندان شدند.

دادستان پردیس، اتهام اصلی شهردار بومهن و دو نفراز معاونان وی را ارتشا و اختلاس اعلام کرد و افزود: این پرونده در حال تحقیقات تکمیلی است و پس از پیگیری های تکمیلی مراتب به استحضار عموم خواهد رسید.

وی با تاکید بر استمرار انجام وظایف قانونی دادستانی و دستگاه قضائی در مقابله با مفاسد اقتصادی، گفت: به مدیران فاسدی که احیانا در بعضی ادارات به فکر سوءاستفاده از بیت المال هستند هشدار می دهیم و اعلام می کنیم که با قاطعیت با هر نوع فسادی برخورد و نسبت به شناسایی و برخورد قاطع قانونی با آنان اقدام خواهیم کرد.

بازداشت‌های مسؤولان شهرداری بومهن همچنان ادامه دارد

بنابر گزارش فارس، طی یک ماه اخیر معاون شهردار بومهن توسط دستگاه‌های اطلاعاتی بازداشت و برای بازپرسی و سیر مراحل قضایی به زندان منتقل شد.

پس از بازداشت معاون اصلی شهردار، معاون مالی شهرداری بومهن، نیز بازداشت و روانه زندان شد و طی ماه اخیر برای تکمیل تخلفات بازپرسی از وی ادامه دارد.

اما در ساعت ۱۵:۰۰ روز پنجشنبه ۲۱ بهمن‌ماه با حضور مأموران در محل شهرداری بومهن نیز بازداشت و دستبند به دست از شهرداری برای بازپرسی‌ها به زندان منتقل شد.

بنابر شنیده‌ها اختلاس، دریافت رشوه و … از جرائمی است که مدیران شهرداری بومهن به آن متهم هستند و بررسی‌ها، بازپرسی‌ها و سیر مراحل قانونی برای مشخص شدن مبالغ و افراد دخیل در این پرونده بزرگ ادامه دارد.