به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مصطفی آقایی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دماوند اظهار کرد: شهرداری تعهدی در این خصوص ندارد و بیمارستان موظف به بی‌خطرسازی زباله‌هاست و سایت گندک نیز به جهت آمادگی در این خصوص به دفن زباله‌ها می‌پردازد.

وی افزود: ما در نشست قبل پیشنهادی داشتیم که با توجه به شرکت پسماندی که متعلق به پنج شهر دماوند است، این کار را به سمت شرکت پسماند سوق بدهیم؛ همچنین ما می‌توانیم پس از بی‌خطر شدن آن، اقدام به دفن زباله‌های عفونی کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر دماوند ادامه داد: منطقه گندک دارای برق است و موضوع آب‌ نیز در حال انجام است و با توجه به اینکه حوزه گندک مربوط به پسماند است، می‌توانیم از این طریق به دفن زباله‌ها بپردازیم.

*۲۰۰ مطب در دماوند وجود دارد که حدود ۸۰ مورد از آن‌ها فعال هستند و به‌تبع پسماند دارند

فریدی رئیس اداره محیط‌زیست دماوند نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: با توجه به شرایطی که وزارت بهداشت و سازمان محیط‌زیست برای جمع‌آوری زباله‌های عفونی در نظر دارند، به نظر می‌رسد که تنها محلی در دماوند که ممکن است با رعایت استاندارد بتوانند به این امر بپردازد، منطقه گندک است.

وی افزود: حدود ۲۰۰ مطب در دماوند وجود دارد که حدود ۸۰ مورد از آن‌ها فعال هستند و به‌تبع پسماند دارند، ۴۰ مورد از این مطب‌ها قرارداد داشته و مابقی این کار را انجام نمی‌دهند؛ همچنین در بیمارستان نیز بی‌خطرسازی پسماند صورت نمی‌گیرد.

رئیس اداره محیط‌زیست دماوند در پایان خاطرنشان کرد: در این خصوص از شهرداری‌ها تقاضا داریم که به دلیل اهمیت موضوع، همکاری لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/س