به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در نخستین نشست شورای اداری شهرستان دماوند که با حضور ائمه جمعه و کلیه مسؤولان این شهرستان در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: شعار «حمایت از کالای ایرانی» باید در راستای منویات رهبر انقلاب در دماوند تحقق پیدا کند.

وی با بیان اینکه چهار گروه تولیدکننده، مصرف‌کننده، دولت و رسانه‌ها در تحقق شعار سال جدید تأثیرگذار هستند، افزود: تولیدکنندگان باید کالای با کیفیت در شهرستان دماوند تولید کنند و ادارات دولتی نیز موظف هستند که موانع را از پیش پای سرمایه‌گذاران و کارخانه‌داران بردارند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: اگر تولیدکنندگان از کارگران ایرانی استفاده کنند، بخشی از مشکلات شهرستان دماوند برطرف می‌شود؛ مصرف‌کننده نیز مردم هستند که به گفته مقام معظم رهبری آن‌ها رغبت بسیاری برای استفاده از کالای ایرانی دارند.

فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه بازار و اصناف باید از ورود کالای قاچاق به بازار جلوگیری کنند، گفت: نقش بازار برای تحقق حمایت از کالای ایرانی بسیار حائز اهمیت است، اما مردم به وسیله رسانه‌ها می‌توانند نسبت به خرید این نوع کالاها ترغیب شوند.

وی با اشاره به اینکه فرمانداری دماوند باید عنایت بیشتری به تحقق شعار داشته باشد، تصریح کرد: امکانات، تجهیزات و هزینه‌های ادارات در دماوند باید از کالاها و تولیدات ایرانی باشد و همه وظیفه داریم که از کالای ایرانی حمایت کنیم.

امام جمعه دماوند، یکی از مشکلات موجود را طولانی بودن پروسه روند اداری دانست و بیان کرد: باید تلاش شود که روند کاری و اداری در ادارات و دستگاه‌ها تسریع یابد؛ همچنین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید نسبت به نصب نمادهای انقلاب، احادیث، نماز و ذکات، تمثال امام و شهدا در ورودی شهرها و روستاهای خود توجه داشته باشند.

*لزوم آمادگی برابر حوادث غیرمترقبه در دماوند

فتاح‌دماوندی در خصوص حوادث طبیعی نیز افزود: درباره حوادثی همچون زلزله، سیل و … باید آمادگی‌های لازم را داشته باشیم و کارشناسان در خصوص زلزله گفته‌اند که هر ۲۰۰ سال زلزله با شدت زیادی در دماوند رخ می‌دهد که اکنون زمان آن گذشته است.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر باید حمایت شوند، گفت: پایگاه امداد و نجات چناران فاقد آب‌رسانی بوده که لازم دستگاه‌های مربوطه هرچه زودتر اقدامات لازم را انجام دهند و همچنین ایستگاه‌های آتش‌نشانی نیز باید تقویت شوند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند اضافه کرد: شهرها و روستاهای شهرستان دماوند باید در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان با نصب بنر و آذین‌بندی رنگ و بوی این ماه پربرکت را به خود بگیرند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س