به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری ظهر امروز در نخستین نشست هماهنگی امور شهری و روستایی شهرستان دماوند که در سالن همایش‌های فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: راه برون‌رفت از مشکلات و انجام پروژه‌های مختلف در شهرها و روستاهای دماوند استفاده از بخش سرما‌یه‌گذاری بخش خصوصی است.

افزود: باید شرایط سرمایه‌گذاری در شهرستان دماوند فراهم شود تا کارها به موقع انجام شود و سرمایه‌گذاران احساس امنیت کرده و به خیلی از مسائلی که سال‌ها درگیر آن هستیم، ورود پیدا کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: بر اساس آیین‌نامه ابلاغ شده، شورای برنامه‌ریزی باید در شهرهای شهرستان دماوند فعال شوند؛ همچنین هر هفته یک روز باید برای تشکیل نشست شورای سرمایه‌گذاری در شهرها اختصاص پیدا کرد.

صفری با بیان اینکه بسیاری موارد در شهرها وجود دارد که هنوز نتوانستیم از آن استفاده کنیم، تصریح کرد: پیست اسکی آبعلی فرصت طلایی بوده که اقدام مؤثری برای آن صورت نگرفته است؛ باید وضع پیست اسکی آبعلی ساماندهی شود و سرمایه‌گذار برای فعالیت آن جذب کنیم.

وی با اشاره به اینکه از پیست اسکی آبعلی در ۱۲ ماه سال می‌توان استفاده کرد، بیان کرد: مجموعه پیست اسکی آبعلی قابلیت بسیار زیادی دارد که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: برای رفع بسیاری از مشکلات شهرستان دماوند نیاز به احیا و فعال‌سازی شورای سرمایه‌گذاری است که باید در دستور کار مسؤولان شهری و روستایی قرار گیرد.

صفری خاطرنشان کرد: در بحث بودجه‌های شهری باید حتما کارهای کارشناسی مد نظر قرار گیرد تا بتوانیم به نتیجه بهتری برسیم؛ یکی دیگر از مسائل مهم، برون‌سپاری کارهای شهرداری‌هاست، چراکه خیلی از امور را شهرداری‌ها نباید انجام دهند و اگر برون‌سپاری کارهای شهرداری‌ها صورت نگیرد، بسیاری از مشکلات به قوت خود باقی می‌ماند.

در این نشست شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان دماوند، رؤسای شوراهای بخش مرکزی دماوند و رودهن و رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند در خصوص راهکارهای سرمایه‌گذاری و رفع موانع به بحث و بررسی پرداختند.

منبع: فارس

انتهای پیام/