به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری بامداد امروز در مراسم احیای شب قدر و سالروز شهادت حضرت علی (ع) در مسجد جامع دماوند اظهار کرد: طبق قاعده شب قدر، همه آنچه در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان نگاشته شده در شب بیست و یکم این ماه تحکیم می‌شود.

وی با بیان اینکه در شب قدر همه امور در بر گرفته می‌شود و چیزی بیرون از قلم تقدیر الهی باقی نمی‌ماند، افزود: قرآن در شب قدر یک بار دیگر برای ولی‌الله اعظم رونمایی می‌شود، اما این به معنای وحی نیست؛ وحی همانی است که در پیامبر اکرم (ص) تمام شد و دیگر تکرار نمی‌شود، اما حقیقت قرآن و عظمتی که آن دارد، متجلی بر ولی‌الله اعظم می‌شود و قرآن را از قلب مقدس ولی اعظم بر قلب مؤمنان متجلی می‌کند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور سهم مؤمنان از شب قدر را متفاوت دانست و گفت: هیچی از برنامه‌ریزی در شب قدر جا نمی‌افتد، اما سهم انسان‌ها در این میان متفاوت است؛ باید به شب قدر ایمان آورد، چراکه این شب‌ها متعلق به حضرت علی (ع) و فرزندان عزیزشان است.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: شب قدر در حضرت امیرالمؤمنین (ع) نهفته شده است و باید در شب‌های قدر مؤمنان با ایشان انس بگیرند؛ انسان با شب قدر در مقام تحصیل علم قرآنی و حقایق الهی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: امام صادق (ع) فرمودند «اگر هر کسی بتواند حضرت فاطمه (س) را بشناسد، شب قدر را می‌تواند درک کند»؛ چراکه لیله در سوره قدر منظور حضرت فاطمه (س) است؛ حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) دو دریای نور هستند که وقتی به یکدیگر می‌رسند، از آنها گوهرهایی به بشریت اهدا می‌شود و هیچ‌کسی حقیقت بین آنها را درک‌ نمی‌کند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: لحظات در شب‌های قدر چنان مهم هستند که هر ساعت آن، سال‌هایی است و حالت توسط و ذکر و دعا چند برابر نزد خداوند متعال محاسبه می‌شود؛ شب‌های قدر برای اهل ولایت بشارت است که این شب‌ها به حضرت علی (ع) و فرزندانشان اختصاص دارد.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه در شب بیست و سوم ماه رمضان مقدرات انسان‌ها امضا می‌شود، افزود: یعنی این مقدرات با امضای ولی‌الله اعظم به حساب تقدیری ما واریز می‌شود؛ بخش عمده‌ای از آنچه برای ما نوشته می‌شود، غیرحتمی است؛ یعنی مقدر می‌شود، ولی اجرای آن قطعی نیست.

وی گفت: همه نمی‌توانند از این مقدراتی که به حساب تقدیر انسان‌ها واریز می‌شود، برداشت کنند؛ قضای حتمی خود به خود انجام می‌شود، اما مقدرات عمومی با همت، دعا، توسل، خوش نیتی و … قابل برداشت است؛ البته بعضی کارها هستند که جلوی مقدرات حتمی را هم می‌گیرد.

 رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در خصوص اهمیت ظهور حضرت مهدی (عج) تصریح کرد: امام زمان (عج) فرمودند «آنچه در کربلا با سرمایه‌گذاری امام حسین (ع) اتفاق افتاد را من می‌آیم که تکمیل کنم»؛ مؤمن خالص هر کجا باشد، جذب طلعت حضرت مهدی موعود (عج) می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/س