به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، رضا میرزاکریمی در نشست شورای اداری شهرستان دماوند با بیان اینکه شوراهای شهر و روستا می‌توانند نقش ارشادی در کنترل بازار داشته باشند، اظهار کرد: با توجه به کاهش ارز شاهد آرامش در بازار هستیم.

 افزود: فرصت‌طلبان در کلان کشور اقدام به احتکار برخی کالاها کردند و با تبلیغاتی که صورت گرفت، انتظار داشتیم تا احتکارهای خانگی وضع بازار را دچار مشکلات بیشتری کند.

وی با بیان اینکه بازرسی‌های اصناف در دماوند به طور جدی فعال بوده و هستند، گفت: نظارت جدی بر برخی فروشگاه‌هایی که روی قیمت کالا توجهی نمی‌کردند، انجام شد؛ با توجه به شایعاتی که صورت گرفته بود در اقلام روغن، دستمال‌کاغذی، نوار بهداشتی و پوشک کودک دچار مشکل شدیم.

*هیچ کمبود کالایی در دماوند وجود ندارد/ کالاها به صورت عمده عرضه نمی‌شوند

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند ادامه داد: به خاطر شایعاتی که در خصوص کمبود کالاها انجام شده بود، خرید این کالاها نسبت به گذشته هفت برابر شد؛ در صورتی که هیچ کمبودی در کشور وجود نداشت.

میرزاکریمی با بیان اینکه قیمت کالاها در فروشگاه کنترل شده است، تصریح کرد: به واحدهای بازرسی اصناف تأکید شده که ارشاد با موارد مختلف برخورد کنند و به فروشگاه‌های زنجیره‌ای ابلاغ شده تا کالاها را به صورت عمده عرضه نکنند.

وی تأکید کرد: مطمئناً اگر مردم بدانند که اقلام مورد نیازشان گران نمی‌شود، مشکلی در وضع بازار به وجود نمی‌آید و اکنون در تأمین کالاها هیچ مشکلی وجود ندارد.

مهرداد پورفتحی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند نیز در این نشست با بیان اینکه سرویس مدارس در این شهرستان ماهانه ۲۷ میلیون تومان هزینه دارد، اظهار کرد: از دهیاری‌ها برای تأمین این هزینه کمک می‌‌‌خواهیم.

انتهای پیام/س