به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرشریفی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر آبسرد، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: تحریم ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان توسط آمریکا در سطح جهانی و داخل انعکاس گسترده‌ای داشت.

وی افزود: در پی دعوت ترامپ از وزیر امور خارجه ایران و رفتن او به کاخ سفید و عدم پذیرفتن ظریف، از این موضوع پیرو سیاست‌های کشور که مذاکره با آمریکا را در شرایط کنونی غیر‌منطقی می‌داند، رئیس دستگاه دیپلماسی ایران مورد غضب آمریکا قرار گرفت و تحریم شد.

امام جمعه آبسرد گفت: اکثر مجامع خارجی تحریم ظریف را محکوم کردند و آن را خلاف مقررات بین‌المللی دانستند؛ در داخل هم از وزیر امور خارجه تجلیل شد و این نشان از قدرت شناسی از یک خادم واقعی است.

روز خبرنگار، روز حق‌جویی روز حق‌گویی است

میرشریفی تصریح کرد: دیروز ۱۷ مرداد، روز خبرنگار بود؛ جا دارد از زحمات خبرنگاران قدردانی کنیم که با بیان و قلم خود اخبار را جمع‌آوری و به اطلاع مردم می‌رسانند؛ مقام معظم رهبری، قضاوت صحیح، رعایت اصول اخلاقی و حرکت در مسیر کشف حقیقت را از آرمان‌های پایداری خبرنگاری برشمرده‌اند؛ پس روز خبرنگار در واقع روز حق‌جویی روز حق‌گویی و روز پاسداشت قلم است.

وی بیان کرد: در خصوص وظایف جوانان نخبه و کارآمد و انقلابی از دیدگاه رهبری، در دیدار جمعی از جوانان نخبه کشور و ورزشکاران، مقام معظم رهبری به وظایف جوانان نخبه اشاره کردند.

امام جمعه آبسرد ادامه داد: رسیدن به مرزهای دانش فناوری و جلو بردن آن، قرار گرفتن در مسیر تلاش و پیشرفت از جمله این وظایف بوده است؛ کسب مدال نباید به عنوان پایان راه و متوقف شدن ظرفیت‌ها و استعدادها تلقی شود.

میرشریفی اظهار داشت: از دیگر نکات رهبر معظم انقلاب، کار و تلاش و پشت سر گذاشتن مشکلات، تقویت تفکر انقلابی و اسلامی و بصیرت در خود، ارتباط قلبی با خداوند و توکل و استمداد از او و ناامید نشدن بود؛ چراکه ناامیدی سم است و اگر نسل‌های قبلی متوقف و ناامید می‌شدند، ما همچنان در دوران فساد و طاغوت می‌ماندیم.

وی افزود: امروز از جوانان نخبه انتظار است، اینکه صدها مورد همچون نانو و پدیده‌های ناشناخته علمی و زیست فناوری را کشف کنند و فقط به ادامه مسیر پیشرفت علمی و بسنده نشود.

دستاورد قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در شرایط تحریم

امام جمعه آبسرد، درباره صادرات بنزین جدیدترین دستاورد سپاه تصریح کرد: در شرایط تحریم، برای نخستین بار بنزین صادراتی متعلق به پالایشگاه خلیج فارس در بخش بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه شد؛ از این رقم سه هزار تومان بنزین صادراتی به مقصد افغانستان معامله شد.

میرشریفی با بیان اینکه این عمل فروش بنزین برای نخستین بار در صنعت نفت ایران صورت گرفته است، بیان کرد: این دستاورد توسط قرارگاه خاتم الانبیا (ص) سپاه آن هم در شرایط تحریم و بدون هیچ اتکای به خارج انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این قرارگاه با بهره‌برداری از پالایشگاه ۳۶۰ هزار بشکه‌ای خلیج فارس کمک بزرگی به جهش تولید بنزین و فرآورده‌های نفتی کشور کرده است، تأکید کرد: ایران علاوه بر خودکفایی در تولید سوخت موردنیاز، می‌تواند به صادرکننده بنزین تبدیل شود.

امام جمعه آبسرد افزود: مسأله مهم این بوده که این پالایشگاه توسط جوانان ایرانی بدون اتکا به کمک‌های خارجی ساخته شده است؛ متخصصان این قرارگاه نشان دادند که می‌توانند کارهای بزرگی را بدون اتکا به شرکت‌های خارجی انجام دهند.

میرشریفی اضافه کرد: جالب اینکه در چهل سالگی انقلاب آن هم در اوج تحریم‌ها سپاه توانسته یک شاهکار مهندسی و صنعتی را به دست جوانان ایرانی و بدون دخالت خارجی‌ها به جهان معرفی کند.

انتهای پیام/س