به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، روح‌الله عرب، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: راهپیمایی روز قدس یکی از برجسته‌ترین یادگارهای امام خمینی(ره) است و با توجه به تهاجم به سرزمین قدس و برافراشته شدن پرچم فلسطین پس از انقلاب اسلامی، همه ساله در این خصوص شاهد برگزاری راهپیمایی هستیم.

وی افزود: این راهپیمایی تفکری الهی بوده و امروز به عنوان نماد استکبارستیزی شناخته شده، از این رو در راستای رویارویی با معامله غرب به آن تأکید شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند ادامه داد: استکبار جهانی به همراه رژیم صهیونیستی در فکر این هستند که مردم فلسطین را به جای دیگری انتقال دهند؛ در این خصوص، حضور آحاد جامعه در راهپیمایی روز جهانی قدس، می‌تواند مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان باشد.

عرب اضافه کرد: قدس روز مقابله با مستکبران و همراهی با مستضعفان جهان است؛ امام خمینی(ره) بر این موضوع تأکید داشتند که روز قدس روز حیات اسلام بوده و اکنون به عنوان روز بین‌المللی شناخته شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه این تفکر برگرفته از امام راحل(ره) بوده است، حضور مردم می‌تواند به منزله تجدید پیمان با آرمان‌های امام خمینی (ره) باشد و پیشنهاد ما، تذکر سخنرانان مساجد در شب‌های احیا بر حضور مردم در این راهپیمایی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند بر فراهم کردن وسیله ایاب و ذهاب برای حضور روستاها و اهالی شهرک‌های اقماری در راهپیمایی روز جهانی قدس تأکید کرد.

عرب همچنین تصریح کرد: در شب‌های احیا باید تعاملی در راستای کمک به سیل‌زدگان در خصوص جمع‌آوری کمک‌های نقدی صورت گیرد.

وی عنوان کرد: ما امسال شاهد حضور حداکثری بسیجیان و پایگاه‌ها در راهپیمایی روز جهانی قدس خواهیم بود و در این راستا باید تجمعات حتما با پلاکارد انجام شود.

انتهای پیام/س