به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجیدرضا نصرالله‌نژاد با اشاره به فعالیت ۴۵۰ نفر از نیروهای راهداری در راهداری زمستانی امسال، گفت: برای امسال سیستم جدید آب‌نمک پاش در دو سایت دماوند و فیروزکوه آماده بهره برداری است و برای آن‌ها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است.

وی در خصوص تمهیدات زمستانی این استان برای امسال اظهار داشت: طرح راهداری زمستانی از ۱۵ آذرماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد که ۳۰۰ نفر از بخش خصوصی همراه ۱۵۰ نفر از نیروهای اداری در این طرح خدمات‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به فعالیت ۱۴۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در طرح راهداری زمستانی استان تهران بیان کرد: ۲۶ راهدارخانه که تمام آن‌ها ثابت هستند آماده سازی و مرمت شدند و تجهیزات لازم در آن‌ها از جمله سیستم گرمایشی و سرمایشی برای اسکان موقت برای در راه ماندگان احتمالی فراهم آمده است.

نصرالله‌نژاد درباره گردنه‌های برفگیر و اولویت دار این استان اظهار کرد: مهم‌ترین گردنه‌ها در محور هراز و فیروزکوه هستند و استان تهران تعداد ۷ گردنه شامل گردنه سرحال، گردنه محور لواسان، گردنه نعلبندان در آزادراه تهران – قم، گردنه نشک در محور فیروزکوه به سمنان و … دارد که مهم‌ترین آن‌ها گردنه‌های گدوک و امامزاده هاشم است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران درباره روش‌های یخ‌زدایی متداول در محورهای استان تهران گفت: ۳۵ هزار تن نمک برای راهداری زمستانی امسال خریداری و بخشی از آن ذخیره‌سازی شده که به تناسب این مقدار، ماسه خریداری شده است.

نصرالله‌نژاد درباره تغییرات برنامه‌های راهداری زمستانی امسال استان تهران نسبت به سال گذشته تصریح کرد: برای امسال ترمیم و مرمت راهدارخانه‌های قدیمی، خرید قیر و نمک، ذخیره‌سازی ماسه و نمک در انبارها، لکه‌گیری و روکش راه‌ها قبل از شروع فصل سرما در محور هراز، فیروزکوه و حدفاصل لواسانات تا فشم، خط‌کشی گرم و سرد راه‌ها قبل از شروع فصل سرما انجام شده است؛ دو قرارداد نیز با مجموع هزینه ۶ میلیارد تومان برای خرید لاستیک، نگهداری، تعمیرات و Over hall ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین منعقد شده است.

وی در پایان به شهروندان استان تهران و هموطنانی که قصد سفر به این استان را دارند، توصیه کرد: قبل از حرکت وضعیت راه‌ها را با استفاده از سایت، تلفن یا اپلیکیشن ۱۴۱ استعلام کنند و در زمان بارش از سفرهای غیرضروری پرهیز و به هشدارهای پلیس راه و راهداری توجه کنند، همچنین با تجهیز خودروی خود به زنجیرچرخ و لاستیک یخ‌شکن در مواقع عبور از محورهای کوهستانی، با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

انتهای پیام/س