May 27,2019 | ۱۳۹۸/۰۳/۰۶

Asr shargh Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

در دومین روز از دهه مبارک فجر

سومین نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند گشایش یافت+ تصاویر

سومین نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند گشایش یافت+ تصاویر

سومین نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند در دومین روز از دهه مبارک فجر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری البرز شرق به نقل از فارس، صبح امروز سومین نمایشگاه کتاب شرق استان تهران به میزبانی شهرستان دماوند با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند گفت: نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند، شامل ۴۴ غرفه انتشاراتی در زمینه کودک و نوجوان، ادبیات، اجتماعی، روانشناسی، دانشگاهی، ورزشی و عمومی می‌باشد.

محمود پور دیوان‌بیگی مقدم با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه کتاب در شهرستان دماوند اظهار کرد: این نمایشگاه، با مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت شهرداری‌ها و دیگر دستگاه‌های اجرایی این شهرستان به میزبانی شهر دماوند برگزار گردید.

وی افزود: این نمایشگاه، شامل ۴۴ غرفه انتشاراتی در زمینه کودک و نوجوان، ادبیات، اجتماعی، روانشناسی، دانشگاهی، ورزشی و عمومی می‌باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: علاوه بر غرفه‌های مذکور، غرفه‌های جمعی اعم از نرم‌افزار الکترونیکی، انجمن‌های هنری، مطبوعات و خبرگزاری‌ها، نهاد کتابخانه‌های عمومی، مؤلفان شهرستانی و غرفه شهرداری در این نمایشگاه در معرض عموم شهروندان قرار دارد.

مقدم تأکید کرد: با توجه به دستاورد برپایی نمایشگاه در دو سال اخیر، شاهد حضور و استقبال خوب شهروندان در این زمینه بوده‌ایم؛ به گونه‌ای که هر سال، حدود هشت هزار نفر بازدیدکننده از نمایشگاه کتاب داشتیم. این موضوع، بیانگر استقبال شهروندان از محصولات فرهنگی می‌باشد؛ لذا بر آن شدیم تا برای سومین بار و با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب در شهرستان دماوند نماییم.

وی تصریح کرد: با توجه به تمرکز انتشاراتی‌ها در شهر تهران، مشهد و اصفهان، می‌توان گفت که انتشارات شهرستان، تعداد کتب چشم‌گیری ندار‌ند؛ اما در سطح شهرستان دماوند، سه انتشاراتی داریم که از آن‌ها دعوت به عمل آوردیم؛ با وجود این که تنها یک انتشاراتی دعوت ما را پذیرفت؛ اما به‌هرحال ما با خرید کتاب‌ها و حمایت از ناشران، از آنها حمایت می‌نماییم.

گفتنی است که نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند، از تاریخ ۱۳ تا ۱۹ بهمن‌ماه، همزمان با دهه مبارک فجر، از ساعت ۹ الی ۱۹، در سالن ورزشی شهدای دماوند واقع در شهرک امامیه، پذیرای علاقه‌مندان می‌باشد.

انتهای پیام/