به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو عصر امروز در نشست شورای ورزش و جوانان دماوند و فیروزکوه در فرمانداری دماوند با بیان اینکه باید سهم فیروزکوه در ورزش مد نظر قرار گیرد، اظهار کرد: همچنین امروز شهرهای کیلان و آبسرد مورد بازدید قرار نگرفت.

وی بیان کرد: این دو شهر ظرفیت بسیار زیادی برای ایجاد مجموعه‌هایی که می‌تواند پذیرش دهکده‌های ورزشی داشته باشد، دارند که این امر نیازمند حمایت وزارت ورزش و جوانان است.

*ظرفیت ایجاد مدرسه ورزشی در کیلان وجود دارد

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان نیز با بیان اینکه ورزش دماوند با توجه به اینکه در گوشواره پایتخت قرار گرفته اما توسعه قابل توجهی نداشته است، افزود: با توجه به فاصله کمی که با شهر تهران داریم، ظرفیت‌های خیلی خوبی وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد.

علیرضا محسنا با تأکید بر اینکه باید به نیازهای شهرهای اطراف دماوند با توجه به فاصله با مرکز شهرستان مورد رسیدگی قرار گیرد، گفت: با توجه به حریم گسترده کیلان، می‌توان مدرسه ورزشی در این شهر ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه کیلان فاقد زمین چمن است، تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد که با همکاری اداره ورزش و جوانان نسبت به احداث زمین چمن فوتبال اقدام کنیم، همچنین سالن ورزشی شهر کیلان نیاز به توسعه دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان بیان کرد: این آمادگی وجود دارد که پذیرای تیم‌های مختلف ورزشی در شهر کیلان باشیم و می‌توانیم پروژه‌های ورزشی از صفر تا ۱۰۰ را در این شهر در صورت حمایت دستگاه‌ها احداث کنیم.

محسنا در پایان متذکر شد: کیلان با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، می‌تواند پایگاه مطلوبی برای ورزش شهر تهران و شهرستان دماوند باشد.