به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری امشب در مراسم گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد جامع شهر آبسرد اظهار کرد: دهه فجر یادآور خاطرات و رشادت ملت ایران در جهت پیروزی انقلاب ایران است.

وی افزود: بعد از تسخیر لانه جاسوسی و قطع ارتباط با آمریکا دشمنی‌ها ادامه پیدا کرد که پس از آن، دشمن جنگ را بر ما تحمیل کرد و این موضوع سبب انسجام مردم شد؛ دفاع هشت ساله صحنه دلاوری جوانانی بود که با خلوص نیت جان‌فشانی کردند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: همه نیروهای مردمی با اخلاص و اعتقاد، هشت سال را جنگیدند تا یک سانتی‌متر از خاک کشور به دست دشمن نیفتد و این جزو افتخارات ایران اسلامی است.

صفری تصریح کرد: بعد از اینکه دشمن از جنگ تحمیلی مأیوس شد به مسائل اقتصادی و تحریم‌ها ورود و بهانه‌های واهی را در بحث هسته‌ای مطرح کرد؛ گرچه هزینه‌هایی برای کشور ایجاد کردند، اما با درایت مقام معظم رهبری در مسائل هسته‌ای و ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از بحران به سلامت خارج شدیم و دشمن به اهدا خود نرسید.

وی بیان کرد: در ابتدای دولت یازدهم بحث مذاکرات هسته‌ای انجام شد که این موضوع گام بلندی در مسائل دیپلماسی بود؛ برجام تنها یک توافق نبود، بلکه نشان داد که جمهوری اسلامی ایران در سخت‌ترین شرایط با جامعه بین‌الملل مذاکره می‌کند و جنگ طلب نیستیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با بیان اینکه تلاش می‌شود که سهم مردم در امور جاری افزایش یابد، تأکید کرد: همه باید در امور دخالت و دولت را کمک کنیم تا سهم خود را در پیشرفت، آبادانی و عمران کشور افزایش دهیم؛ دولت امروز از لحاظ اعتبار دچار محدودیت است.

صفری تقویت مشارکت مردم در امور جاری را یکی از سیاست‌های خود دانست و افزود: یکی از نمودهای عملی این موضوع، سرمایه‌گذاری و اشتغال است که فعال‌سازی شوراهای سرمایه‌گذاری در شهرها و روستاهای دماوند در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: عزم محلی می‌تواند درصد بالایی از مشکلات را برطرف کند؛ با تمام تلاش خود از منافع شهرستان دماوند دفاع می‌کنیم و منافع این شهرستان را با کسی معامله نخواهیم کرد و حتماً باید سرمایه‌گذاری در بخش روستایی را فعال کنیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/س