به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری در حاشیه برگزاری آیین معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند اظهار کرد: شهرستان دماوند به لحاظ شرایط خاصی که دارد، مورد استقبال شهروندان تهرانی قرار گرفته و با جمعیت مضاعفی از جمعیت رسمی مواجه است.

وی با بیان اینکه سیاست‌هایی که در دماوند پیش‌بینی می‌شود، باید فراتر از جمعیت قانونی باشد، بیان کرد: اولین اقدامی که در حوزه روستایی در شهرستان دماوند انجام شد، افزایش توان خدمات‌دهی در روستاهاست که اگر خدماتی به غیر روستاییان ارائه می‌شود و ساخت‌وسازهای قانونی صورت می‌گیرد، کمبودهایی برای سایر اهالی ایجاد نشود.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: در این راستا زیرساخت‌ها را ارتقا دادیم و این امر موجب مهاجرت معکوس شد و در حال حاضر، روستاهایی مانند کلاک که پیش از این خالی از سکنه شده بود، با موج عظیمی از ورود روستاییان مواجه شده است.

حیدری گفت: از دیگر موضوعات مدنظر در ادامه سیاست‌های فعلی، استفاده از توان مدیریت ارشد شهر تهران است و پیگیری‌های اولیه با شهرداری تهران در این راستا انجام شده است.

وی تصریح کرد: ما میزبان شهروندان تهران هستیم و در اتفاقات اخیر کرونا نیز بسیاری از شهروندان تهران در شهرستان دماوند حضور دارند که باید میزبانی خدماتی و مراقبت سلامت در کنار هم صورت گیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند اظهار داشت: توانایی امکانات ما در شهرستان دماوند، صرفا برای جمعیت این شهرستان است و از این رو تلاش می‌کنیم که در سال آینده، در حوزه سلامت و گردشگری امکانات خوبی را از طریق شهرداری تهران به دماوند اختصاص دهیم.

حیدری گفت: تحقق این امر قطعا روند توسعه دماوند را تغییر خواهد داد و می‌توانیم سرعت توسعه را در این منطقه بیشتر کنیم.

انتهای پیام/