به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، با تغییر فصل، مردم در دشت و کوه‌های منطقه به بهانه چیدن سبزی و گیاهان دارویی و یا کوهنوردی و گردشگری دیده می‌شوند، اما مدتی است که گزارشات و عکس‌هایی پر ابهام از جاده کمربندی در حال احداث سرهار به دست عصر شرق می‌رسد.

این بار شهروندانی از شهرستان دماوند، تعدادی عکس و فیلم از این مسیر برای عصر شرق فرستاده‌اند و پرسش‌هایی را مطرح کرده‌اند.

در این راستا، عصر شرق بر این شد تا همان‌طور که مسئولان بالا رتبه، مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) می‌فرمایند «مردم ولی نعمت ما هستند» و از طرفی دیگر، پرسش‌گری نه جرم است و نه مشکل و خللی ایجاد می‌نمایند، صدای مردم را به گوش مسئولان برساند و ابهامات این پروژه برای مردم حل شود، چراکه حق مردم داشتن آگاهی از چند و چون مسائل است.

نخستین سوالی که ذهن بینندگان را چنانچه در فیلم مشاهده می‌کنید، درگیر می‌کند، عمقی بوده که برای احداث این جاده حفاری شده است، عمقی نزدیک به ۲۰ متر شاید.

آن‌طور که در فیلم به وضوح دیده می‌شود، قسمت‌هایی از این مسیر آبرفتی و دوطرف این جاده خاکی است، خاکی که هم اکنون در این مسیر ریزش داشته و برخی مناطق با بارندگی بسیار کم در این فصل آب جریان پیدا کرده و سرازیر شده است.

پرسش این است چه نیازی به چنین گودبرداری برای احداث جاده بود، وقتی جاده‌ای از گذشته در این مسیر وجود داشته است؟

بر این اساس با هزینه بسیار کمتری می‌شد که همان جاده احیا شود، چرا باید در دو باند و دو مسیر متفاوت چنین حفاری ایجاد شود؟

آیا وقتی جاده‌ای از قبل وجود داشته و با هزینه بسیار کمتر همین مسیر احیا می‌شده است، این موضوع تخریب محیط زیست و هدررفت بیت‌المال برای چنین هزینه‌ای نیست؟

همچنین آنچه چشم بیننده را آزار می‌دهد، آسفالت‌ریزی قسمت‌هایی از این جاده است که به کوه ختم می‌شود! آیا نباید پروژه به اتمام می‌رسید و پس از آن جاده‌ای که فعلاً مسافری ندارد و اصلاً بدون استفاده است، آسفالت می‌شد؟

آسفالتی که آنجا استفاده شده است، شاید تمام خیابان‌ها و جاده‌های شهرستان دماوند را پوشش می‌داد و اینقدر برخی ناهنجاری‌ها در سطح شهرستان دیده نمی‌شد.

مسئله دیگری که گردشگران را آزار می‌دهد، وجود کانکس‌هایی است که در کوه‌های آن اطراف مستقر شده و جاده‌کشی‌هایی که در کوه‌ها صورت گرفته است.

عصر شرق از مسئولان ذیربط سابق و فعلی به روشنگری درباره این مسیر پر ابهام دعوت می‌کند.

هر مسئولی می‌تواند به مسائل مطرح شده پاسخ دهد و عصر شرق بدون کم و کاست برای روشنگری و شفاف‌سازی و آگاهی مردم نشر خواهد داد.

انتهای پیام/