به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با هزاران نفر از مردم قم در سالروز قیلم ۱۹ دی‌ماه سال ۱۳۵۶ اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند «تهدیدهای پوچ آمریکایی‌ها صرفاً برای گرفتن امتیاز مجانی از ملت ایران است و این‌ها نه تهدیدشان، نه قولشان و نه امضایشان اعتبار ندارد و نباید به آن‌ها اعتنا کرد».

وی ادامه داد: همچنین معظم له فرمودند «راه را با عقلانیت انتخاب کنید و با انگیزه و احساسات به پیش ببرید و قدردان ظرفیت‌های درونی کشور باشید و به معیشت مردم هم توجه ویژه‌ای کنید».

*روحیه انقلابی و اعتماد به جوانان رمز پیشرفت کشور است/ سران کاخ سفید با تشدید تحریم‌ها به دنبال آشوب در ایران هستند

امام جمعه دماوند افزود: ما در ۴۰ سالگی انقلاب باید کلیدواژه‌های موفقیت را مرور کنیم؛ از جمله اینکه «ما می‌توانیم»، تنها راهبرد عبور از مشکلات کشور بوده و روحیه انقلابی و اعتماد به جوانان رمز پیشرفت کشور است و آرمان‌ها با نقش‌آفرینی همه ملت و دلسوزان نظام از همه گروه‌های سیاسی و سلیقه‌ها تحقق می‌یابد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در این ۴۰ سال آموختیم که هزینه سازش بیشتر از هزینه مقاومت است، پس مقاومت می‌کنیم؛ این روزها سران کاخ سفید تلاش می‌کنند تا با تشدید تحریم‌های اقتصادی و فشار بر مردم ایران، مملکت را به آشوب و اغتشاش بکشانند.

وی بیان کرد: این خط و نشان کشیدن‌های ترامپ و پمپئو در شرایطی صورت گرفته که روند تحولات منطقه غرب آسیا این روزها به نمایشگاهی از شکست‌های زنجیره‌‌وار آمریکا و متحدانش تبدیل شده است.

*آمریکا دست از شیطنت و اذیت مردم ایران بر نمی‌دارد/ منافقان قصد دارند در چهل سالگی انقلاب دوباره فتنه‌گری کنند

امام جمعه دماوند بیان کرد: با وجود این شکست‌ها، آن‌ها دست از شیطنت و اذیت مردم ایران برنمی‌دارند؛ از طرفی با استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای سعی دارند که مردم ایران را نسبت به آینده ناامید و گروهک‌های ضد انقلاب را برای اقدامات ضدامنیتی فعال کنند.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: در این میان، زمزمه‌هایی هم شنیده می‌شود که بعد از گذشت دو سال از خروج و فرار منافقان از عراق، قصد بازگرداندن آن‌ها به این کشور همسایه ایران وجود دارد؛ شاید قصد دارند که همزمان با ۲۲ بهمن و چهل سالگی انقلاب دوباره فتنه‌گری و آشوب برپا کنند.

وی اضافه کرد: برخی از غرب‌گرایان و اپوزیسیون‌‌های داخلی هم هستند که دلیل مشکلات کشور را عدم مذاکره با آمریکا اعلام می‌کنند و آمریکا نیز سعی دارد تا اپوزیسیون‌ها را ساماندهی و  برای آن‌ها مشروعیت درست کند و رهبر بسازد؛ لذا همه ما باید بیدار باشیم.

*اینکه هرکسی با آمریکا ارتباط دارد مشکلی ندارد، پوچ است/ بدهی‌های آمریکا ۸ برابر شده است

امام جمعه دماوند اظهار کرد: باید بدانیم که تبلیغات دشمن درباره اینکه هر کسی با آمریکا ارتباط دارد، مشکلی ندارد، پوچ و دروغین است؛ چراکه آمریکا خودش آنچنان بی‌مشکل هم نیست.

فتاح‌دماوندی افزود: یک ساعت در بیلبوردی در نیویورک نصب شده که بدهی ملی آمریکا را نشان می‌دهد؛ در سال ۱۹۸۹ که این تابلو نصب شده بود، بدهی آمریکا را ۲٫۷ دهم تریلیون دلا نشان می‌داد، اما این روزها این بدهی هشت برابر شده و چیزی نمانده که به ۲۲ تریلیون دلار برسد، یعنی سهم هر آمریکایی از این بدهی ۶۶ هزار دلار است.

وی گفت: حدود ۱۱ میلیون نفر از مردم آمریکا سالانه وارد زندان می‌شوند و آمریکا در حال حاضر، دارای بیشترین نابرابری درآمد در جهان، بالاترین نرخ زندان در سراسر جهان و یکی از کمترین نرخ‌های مشارکت در انتخابات میان کشورهای توسعه یافته است.

*ارتباط با آمریکا مشکلات ما را رفع نمی‌کند/ اروپایی‌ در آزمون اعتمادسازی برای ایران مردود شد

امام جمعه دماوند تصریح کرد: ما نمی‌گوییم در کشور مشکل نداریم، مشکلات مختلفی داریم، اما آمریکا و اروپا هم مشکلات فراوانی دارند و مهم این است که ما در حال پیشرفت و حل مشکلات هستیم و ارتباط با آمریکا مشکلات ما را رفع نمی‌کند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: چنانچه در مسأله برجام که ما با آن‌ها و پنج کشور اروپایی و غربی مذاکره کردیم و کوتاه آمدیم، مشکلاتمان رفع نشد و امروز با عهدشکنی آمریکا و اروپا، زمزمه خروج ایران از برجام شنیده می‌شود، البته جلوی ضرر را هر کجا بگیریم، برای ما منفعت است.

وی ادامه داد: ۹ ماه قبل ترامپ از برجام خارج شد و اروپایی‌ها هم با وعده‌های سرخرمن وقت‌کشی کردند و برای آمریکا زمان خریدند؛ حقیقت این است که ما با امضای برجام اعتماد جهانی را در صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود ثابت کردیم، اما اروپا در آزمون اعتمادسازی برای ایران مردود شد و آزموده را آزمودن خطاست.

*اعلام تعلیق مرحله‌ای تعهدات در برجام/ فعالیت‌های تعطیل شده هسته‌ای آغاز شود

امام جمعه دماوند افزود: برخی افراد در کشور می‌گویند دوباره باید به اروپا فرصت دوباره بدهیم و سخن از آزمون جدیدتر مطرح می‌کنند، این طنز تلخ اگر از دهان سخنگوی وزارت امور خارجه ما شنیده شود، تلخ‌تر و گزیده‌تر است.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: به نظر می‌رسد مقابل این بدعهدی‌های دشمن، ما باید دو کار یعنی ابتدا اعلام تعلیق مرحله‌ای تعهدات و دوم آغاز کردن فعالیت‌های تعطیل شده هسته‌ای را انجام دهیم.

انتهای پیام/س