به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، صبح امروز سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس طی نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات این شرکت برگزار شد، ضمن خیرمقدم به حضار و تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: تمام سازنده‌ها قراردادهای پنج‌برگی را امضا می‌کنند و تا روزهای آتی در فاز ۱۱ و تا ماه‌های آتی تمامی قراردادهای دیگر فازها به‌صورت روزانه انجام و تا پایان خردادماه به اتمام می‌رسد همچنین امسال هیچ مانعی در بحث قوانین و بودجه در تکمیل مسکن مهر وجود ندارد.

وی گفت: در شهر جدید پردیس امسال ۴۰ هزار واحد مسکن مهر واگذار می‌شود که باید دستگاه‌های اجرایینصبیات و انشعابات را در اولویت قرار بدهند همچنین ما به دنبال آنیم تا هر چه سریع‌تر شهرداری و شورا حمل‌ونقل عمومی را در فازهای مختلف راه‌اندازی کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در خصوص بازگشت برداشت‌های گذشته از حساب متقاضیان گفت: ۴۳۰ میلیارد تومان از آورده متقاضیان به بخش زیرساخت‌ها برای ساخت تونل، دسترسی‌ها برده بودند، که به بخش مسکن برمی‌گردد.

هدایت با اشاره به اجرای شعار سال “رونق تولید” در احداث پروژه‌های شهر جدید پردیس تأکید کرد: برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و در راستای شعار سال با تولیدکنندگان داخلی درب، شیشه، درب‌های ضد سرقت، پنجره و… خرید انجام می‌شود.

ساکنین پردیس هرگز مسکن مهر خود را نفروشند

وی در خصوص افزایش بی‌رویه قیمت مسکن مهر تصریح کرد: ما در پردیس یک تا دو هزار دلال سرپایی داریم که این افراد همواره به دنبال افزایش قیمت مسکن مهر هستند، توصیه ما به ساکنین پردیس این است که هرگز مسکن مهر خود را نفروشند.

این مسوول ادامه داد: ما در بحث قیمت مسکن مهر باقیمت‌های نجومی مخالفیم و همچنین از فروش ملک زیر قیمت نیز مخالفیم و مدافع منافع متقاضیان هستیم، در پردیس واحدهایی با قیمت مناطق بالای شهر تهران به فروش می‌رسد، شهروندان منتظر بمانند با احداث مترو قیمت‌ها واقعی می‌شود.

هدایت با بیان اینکه ۸۲ هزار واحد مسکن مهر پردیس در حال بارگذاری است عنوان کرد: تا به امروز ۳۰ هزار واگذارشده و امسال نیز ۴۰ هزار واحد دیگر به متقاضیان تحویل می‌شود، اما در حدود ۱۰ هزار واحد که عمده آن در فاز ۸ است به سال ۹۹ می‌رسد زیرا معارض و مشکلات پیمانکار را در فازهای مختلف داشتیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: با شرکت کوزو پارس فاز ۱۱ تفاهم داشتیم که فعالیت در حوزه نصبیات و بنا و… به‌سرعت انجام شود اما در بخش پکیج با مشکلاتی مواجه بودیم که در حال رفع شدن است.

هدایت بیان کرد: امروز مراحل نهایی تحویل زون پنج را داریم و پس‌ازآن زون ۱ که آسانسور این زون در گمرک و در حال ترخیص است و پس‌ازآن زون ۴ شمالی، در ادامه زون ۲ و در پایان زون ۳ در پایان سال ۹۸ تحویل متقاضیان خواهد شد.

شرکت‌های جدید جایگزین سازنده‌های خوشنام شدند

وی ادامه داد: آماده‌سازی زیرساخت‌ها در فاز ۱۱ و ارائه خدمات هم‌زمان با تحویل انجام می‌شود همچنین با سازنده‌های فاز ۸ توافقاتی صورت گرفت و این پروژه‌ها فعال شدند اما شرکت‌های حسینیه شهدا، عمران دارآباد، خانه سبز لرستان و… با ورود دادستان جایگزین سازنده‌های خوشنام شدند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس تأکید کرد: در فازهای ۵ و ۹ مشکلاتی را با شرکت توسعه ایرانیان داشتیم و یک سال این پروژه‌ها در تمام بخش‌ها قفل بود اما جراحی در این پروژه انجام و با اقاله و به‌کارگیری سازنده‌های خوشنام مشکلات موجود مرتفع شد.

هدایت افزود: تمام اقدامات آماده‌سازی، زیرسازی و محوطه‌سازی را از آورده شرکت عمران و با استفاده از منابع داخلی شرکت عمران انجام می‌دهیم و در بخش آماده‌سازی در فازهای ۵ ، ۹ و ۸ بیش از ۵۰ میلیارد تومان توسط شرکت عمران ایران و در پی قرارداد منعقدشده با قرارگاه خاتم‌الانبیا انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این قرارداد در دو بخش تکمیل رمپ و لوپ های ورودی، تقاطع‌های غیر هم‌سطح و تکمیل زیرساخت‌های پردیس از طریق قرارداد مشارکت و همچنین از طریق منابع داخلی و تهاتر انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اضافه کرد: طی سه ما اخیر بیش از ۶ هزار نفر که از سال ۹۱ ثبت‌نام و پول پرداخت کرده بودند اما انتخاب واحدی نداشتند را با برنامه‌ریزی‌هایی به‌صورت روزانه دعوت و واحدهایشان تخصیص داده می‌شود.

هدایت ابراز کرد: ۳۳۰۰ واحد در فاز ۸ معارض داشت و این زمین با حکم قضایی گرفته و عملیات ساخت ادامه پیدا کرد و کسری واحدهای مسکن مهر با این حکم رفع شد.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز حدود ۳ هزار نفر انتخاب واحد کردند عنوان کرد: باقی این افراد نیز تا خردادماه با دعوت روزانه ۱۵۰ نفر در کارگزاری مسکن مهر مراحل انتخاب واحدشان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس خاطرنشان کرد: از طریق تهاتر اراضی محوطه‌سازی نیز به اتمام می‌رسد اما برای تأمین منابع مالی باید از ظرفیت‌هایی که در لایحه بودجه دیده‌شده استفاده کرد.

هدایت بابیان اینکه مدیرعامل شهرهای جدید کشور با مدیریت خوب فعالیت در پردیس را افزایش دادند، گفت: بند ۴ لایحه بودجه بهره‌گیری از وام‌های بانک عامل در تکمیل مسکن مهر اقدام کنیم.

از ظرفیت وام‌ها باید استفاده کنیم

وی ادامه داد: شرایط بودجه و مالی دولت را میدانیم اما طبق قانون از ظرفیت وام‌ها باید استفاده کنیم زیرا اگر از این ظرفیت‌ها استفاده نکنیم با کندی کار مواجه می‌شویم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس بابیان اینکه مترو در پیوست و ردیف اول و تبصره ۱۹ به‌صورت مشارکتی دیده‌شده و امروز در مرحله تهیه نقشه پایانی است، تأکید کرد: طی قرارداد با شرکت خاتم‌الانبیاء امسال عملیات اجرایی آغاز خواهد شد و در حال تکمیل نقشه‌های پایانی هستیم.

هدایت افزود: تمام مراکز محلات در فازهای مسکن مهر را شروع خواهیم کرد و واحدها ساخته‌شده اما مراکز درمانی، بهداشتی، تجاری، انتظامی و… را که درگذشته پس از احداث انجام می‌شد اکنون با مشارکت بخش خصوصی این اقدامات انجام می‌شود.

مراسم کلنگ زنی با حضور وزیر راه و شهرسازی در پردیس انجام می‌شود

وی تصریح کرد: پک یک هزار میلیارد تومانی برای کلنگ زنی مهیا شده و بخشی از عملیات این پک آغازشده و در اولین حضور وزیر راه و شهرسازی مراسم کلنگ زنی انجام می‌شود که شامل ساخت درمانگاهی بزرگ، پنج مدرسه در فاز ۱۱ و دیگر فازها است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اضافه کرد: ۴۰۰ هزار واحد مسکن امید در کشور ساخته می‌شود که ۲۰۰ هزار در شهرهای جدید کشور و ۱۵ هزار واحد در پردیس است که در برنامه سه‌ساله این ظرفیت اجرایی می‌شود.

هدایت ابراز کرد: امروز ۶ هزار واحد مسکن امید را با کمک آماده‌سازی هایی که قرارگاه خاتم‌الانبیا انجام می‌دهد را آغاز کردیم و فونداسیون بخشی از پروژه ریخته شده و عملیات آماده‌سازی آن در فازهای ۸ دیگر فازها آغازشده است که در تعادل سازی قیمت مسکن مؤثر است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی تصفیه‌خانه شماره دو امسال آغاز می‌شود، عنوان کرد: در کنار این، واگذاری عرصه به مالکان را فرصتی برای مردم میدانیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: ۱۵ درصد از قیمت عرصه را با تاسی از امکانات شرکت عمران تخفیف داده‌ایم و به‌جز تخفیفات دیده‌شده و با توجه به اینکه هدف از ساخت مسکن مهر خانه‌دار کردن خانواده‌های هدف بودند به دنبال این هستیم که عرصه واحدها را باقیمت بسیار نازل‌تر به متقاضیان اصلی مسکن مهر واگذار کنیم.

هدایت بیان کرد: به دنبال این هستیم که تخفیف و شرایط خاص را برای سهیل در خرید عرصه برای متقاضیان اصلی مسکن مهر مهیا کنیم که به‌طور مثال کوزو نقدی ۱۹ تا ۲۵ میلیون تومان می‌شود.

وی تصریح کرد: در پردیس گروه‌هایی در فضاهای مجازی تشکیل‌شده بود که این افراد کارشان ناامید کردن مردم و سودشان در کاهش قیمت مسکن مهر بود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس در پایان خاطرنشان کرد: برخی از این اتفاقات مثبت در پروژه‌ها نگران بودند، به همین دلیل توصیه می‌کنیم متقاضیان تحت تأثیر این افراد که باعث شدند ۷۰ تا ۸۰ درصد واحدهای مسکن مهر از دست گروه هدف خارج و به دست‌دوم، سوم و محتکران مسکن مهر برسد قرار نگیرند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س