حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی بعداز ظهر امروز با اشاره به بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: حضور مسؤولان در مدرسه نشان‌گر اهمیت دادن به کسب علم، معرفت و دانش است؛ در آغاز سال تحصیلی تقارن خوبی بین ماه مهر با ماه محرم برقرار شده است‌.

وی افزود: محرم ماه شور و شعور حسینی و سبب ایجاد پاکی، تقوا، معنویت و نورانیت است؛ در کنار آن ماه مهر آغاز شده که ماه علم‌آموزی است و هنگامی که این تزکیه در کنار تعلیم قرار می‌گیرد، آیه شریفه قرآن «و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه» را برای ما تداعی می‌کند.

امام جمعه دماوند گفت: معلمان، دبیران و استادان باید برای تزکیه دانش‌آموزان، پاکی، تربیت و پرورش آنها و هم برای تعلیم آنها گام بردارند؛ همان‌طور که آموزش و پرورش معنی تعلیم و تربیت را دارد.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: این ترکیه و تعلیم که قرآن کریم در سوره جمعه هم می‌فرماید، خیلی ارزشمند است که آغاز سال تحصیلی ما با این تزکیه و تعلیم همراه شده؛ چراکه ماه محرم برای ما تزکیه و نورانیت می‌آورد.

وی تصریح کرد: اینکه مسؤولان امروز در یک مدرسه دخترانه حضور پیدا کردند؛ این نشان از اهمیت دادن به بانوان و دختران دانش‌آموزانی است که در این مدرسه حضور دارند را در بردارد.

امام جمعه دماوند ادامه داد: گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهدا انقلاب، شهدا مدافع حرم و امام امت را که آنها این راه برای ما باز کردند و امنیتی که هم‌اکنون در کشور داریم در سایه زحمات و تلاش‌های این بزرگواران است.

فتاح‌دماوندی افزود: امیدواریم آموزش و پرورش شهرستان دماوند بین آموزش و پرورش‌های شهرستان استان تهران همان‌طور که تاکنون رتبه‌های خوبی داشته، امسال نیز بتواند رتبه نخست را کسب کند و کسب رتبه نخست مرهون زحمت معلمان مدارس از لحاظ علمی و تربیتی است‌.

وی اضافه کرد: در مسابقات احکام و قرآن و دیگر فعالیت‌ها اداره آموزش و پرورش دماوند فعالیت خوبی داشته و در سال جاری مقام نخست را کسب کرد؛ این امر تلاش بیشتری را می‌طلبد تا دانش‌آموزان مقدمات حضور خود را در دانشگاه و مراتب علمی بالا داشته باشند.

منبع: فارس

انتهای پیام/ت