به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، روزهای سختی را پیش رو داریم #ویروس کرونا فکر و ذهن همه را مشغول خود کرده است اما نمیدانم چطور در بومهن مردم رعایت نمی‌کنند و با خیالی آسوده و حتی بدون ماسک و دستکش با همراهی فرزندان کوچک خود میان دست فروشان شهر به گشت و گذار می‌روند!

جمعیتی که شبانگاهان در معابر اصلی بومهن مشاهده می‌شوند، زنگ خطر پرصدایی را از بابت شیوع آلودگی و افزایش مبتلایان به کرونا به صدا درآورده است!

خواندیم که در بومهن هم کرونایی داریم و تاکنون یک نفر جان باخته است؛ پس با این وضعیت بد چگونه برخی از اهالی شهر به خود جرات می‌دهند تا از خانه بیرون بزنند و جان خویش و اعضای خانواده را با یک غفلت ساده با خطر مرگ روبه‌رو کنند.

البته سوا از مردم، از فعالیت غیربهداشتی برخی از کسبه، نانوایان، دست فروشان و دستفروشان دورگرد هم که توصیه‌های کارشناسان بهداشت را رعایت نمی‌کنند، نمی‌شود به سادگی گذشت.

برخی از کسبه و نانوایان هنگام برخورد با مشتری جهت عرضه اجناس و نان حین اخذ وجه نقد یا کارت بانکی، از دستکش استفاده نمی‌کنند و هنوز کرونا را جدی نگرفتند، چون با این وجود ممکن است علاوه بر خودشان باعث انتقال بیماری به مشتریان شوند.

نکته دیگر هم فعالیت طولانی مدت واحدهای صنفی در بومهن است که برخلاف شهرهای همجوار مثل رودهن ساعت ۴ بعداز ظهر تعطیل نمی‌کنند و تا دیر وقت به فعالیت صنفی خود می‌پردازند.

حتی دیده می‌شود، فروشگاه رفاه تا نیمه‌های شب باز است و فعالیت می‌کند!

ظاهرا چون مردم و کسبه بومهن مبتلایان و جان باخته کرونا را در این شهر از نزدیک ندیده‌اند، بی‌رحم بودن این ویروس کشنده را باور نمی کنند.

مردم هوشیار باشید و ویروس مرگ‌آور کرونا را خیلی خیلی جدی بگیرید_پ و کمک کنیم تا ویروس نابود شود.

منبع: تیتر شرق

انتهای پیام/