به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، در شمال شهر دماوند جاده ای وجود دارد که به دره ی تیزآب می رسد، در همان ادامه مسیر دره بعد از حدود ۱۰کیلومتر دره ای دیگر وجود دارد با نام گرو بار، قدیمیها و مو سفید کرده های منطقه می گویند از گذشته های دور این منطقه همیشه مورد کاوش و حفاری گروه های سود جو برای گنج یابی بوده و نسخ خطی درباره این دره وجود دارد که دست به دست می شود به همین خاطر نام این دره را گرو بار گذاشتند.

حالا گفته می شود که عده ای در این منطقه با عنوان اینکه سند مستثنیات دارند برای خود ویلا سازی کرده، فنس و دیوار کشیده اند، بدون هرگونه نظارت دستگاههای متولی.

مسئول یگان حفاظت منابع طبیعی دماوند در تماسی تلفنی می گوید: موضوع در حال پیگیری است.

وی در اظهار نظری جالب توجه و تامل برانگیز در پاسخ به این سوال که اگر موضوع درحال پیگیری است چرا راه بند و دربی که غیر قانونی گذاشته شده، برداشته نمی شود؟ گفت: کلید این در را به ما هم داده اند و جای نگرانی نیست!

به هر حال هدف سازمان حفاظت منابع طبیعی؛ حفظ، احیاء، توسعه و بهره‌برداری اصولی از جنگل‌ها، مراتع، اراضی جنگلی و بیشه‌های طبیعی است.

با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره مبارزه جدی با زمین خواران و کسانیکه اراضی ملی را غیر قانونی به تصرف خود درآورده اند؛ پاسخهایی نظیر آنچه مسئولان سازمان منابع طبیعی استان تهران درباره موضوع طرح شده ارائه کرده و می کند قطعا نمی تواند قانع کننده باشد.

این گزارش پخش شده توسط مسئولان منابع طبیعی و محیط زیست تکذیب و گزارش تکمیلی به‌زودی منتشر می‌شود.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/س