به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا مدیح ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رودهن اظهار داشت: حکومت اسلامی وظایف متعددی دارد و امت اسلامی هم در برابر حکومت خود وظایف خاصی دارند.

وی ادامه داد: پذیرش و اجرای قانون در حکومت اسلامی از واجبات است و تمامی مسلمان‌ها باید قانون را پذیرش و اجرا کنند.

امام‌ جمعه رودهن بیان کرد: مردم در حکومت اسلامی چند نقش مهم دارند که ایجاد حکومت اسلامی و استمرار داشتن این حکومت از مهم‌ترین آن‌ها هستند.

وی افزود: در زمان صدر اسلام به اذن پروردگار و به‌وسیله پیامبر اکرم (ص) مردم حکومت اسلامی را ایجاد کردند و با آن بیعت کردند و در حال حاضر رأی دادن و شرکت در انتخابات همان بیعت کردن با حکومت اسلامی است.

مدیح گفت: قرآن می‌فرماید کسانی که با حکومت اسلامی بیعت می‌کنند فرمان خداوند را اجرا می‌کنند و افرادی که از این امر امتنا می‌کنند در نزد پروردگار ارزشی ندارند.

خطیب نماز جمعه رودهن یادی از شهدا به‌خصوص ملوانان و کارکنان کشی سانچی کرد و اظهار داشت: رزمایش جدید ارتش جمهوری اسلامی ایران مفید بود و این رزمایش در بحث هوایی و هوابرد بسیار ارزشمند بود.

وی اضافه کرد: برگزاری این‌گونه رزمایش‌ها که مرتب توسط نیروهای نظامی و انتظامی در کشور برگزار می‌شود، باعث نشان دادن اقتدار بیشتر نظام است و نیروها نقاط ضعف و قدرت خود را به دست می‌آورند.

مدیح با اشاره به بحث برجام تصریح کرد: از ابتدا مشخص بود که آمریکا هیچ‌وقت برجام را قبول نمی‌کند و مقام معظم رهبری در این خصوص بارها هشدار داده بودند اما کسی از دولت مردان توجه نکرد.

امام‌ جمعه رودهن ادامه داد: قبول نکردن برجام از طرف غربی‌ها به دلیل تحت‌فشار دادن جمهوری اسلامی ایران برابر حق مردم است و آن‌های می‌خواهند با این روش انرژی هسته‌ای را در ایران متوقف و در ادامه از مراکز نظامی ایران بازدید کنند.

وی خاطرنشان کرد: با درایت مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم جمهوری اسلامی ایران، غربی‌ها به‌خصوص آمریکا هیچ‌وقت به آرزوی خود یعنی بازدید از مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران، نخواهند رسید.

منبع: فارس

انتهای پیام/س