مجید صفری امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه خبری عصر شرق در خصوص برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در شهرستان دماوند اظهار کرد: رعایت قانون و اصل بی‌طرفی اصل مورد نظر مجریان انتخابات است و تلاش کردیم با توجه به این اصل زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم آوریم.

وی با بیان اینکه تمام شعبات اخذ رأی تجهیز و دستورالعمل‌ها طبق برنامه اجرایی شده است، گفت: در خصوص تخلفات پیش‌بینی‌شده در روز انتخابات، افرادی مورد ظن و گمان بوده‌اند که همگی شناسایی و احضار شدند و اخطار لازم به آن‌ها داده شده است و کاندیداها و افراد ستادشان به قوانین آگاه هستند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در کنار ستاد انتخابات، ستاد مدیریت بحران تشکیل شده است و ما هرگونه حوادث طبیعی را پیش‌بینی کرده‌ایم و آمادگی بحران‌هایی احتمالی همچون بارش برف و … را داریم؛ حتی برای روستاهای صعب‌العبور همه ارگان‌های خدمت‌رسان مانند راهداری، مسکن و شهرسازی، ستاد بحران و شهرداری‌ها آماده‌باش کامل هستند.

صفری تصریح کرد: با توجه به تنوع احراز صلاحیت نامزدها در حوزه انتخابیه ما و سلیقه‌های مختلف، امیدواریم رقابت و حضور حداکثری و پرشوری را شاهد باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که نماینده آینده مردم دماوند در فیروزکوه چه طرح‌هایی را باید پیگیری کند، بیان کرد: ازطرح‌های مفید و قابل پیگیری و توجه نماینده آینده، باید حفظ محیط زیست دماوند، باغ‌شهر بودن دماوند و و توسعه گردشگری در دماوند و نیز اولویت‌ پیگیری پروژه جمع‌آوری فاضلاب باشد.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در خصوص تخلفات کاندیداها در زمان قانونی تبلیغات اضافه کرد: تخلفات صورت گرفته از طرف کاندیداها و ستاد آن‌ها در زمان تبلیغات در شهرستان ‌دماوند ناچیز و در حد چسباندن بنر و پوستر در غیر از جایگاه‌های در نظر گرفته شده بوده که تذکرات لازم به آنها ابلاغ شده و در این زمینه، تخلف قابل ملاحظه‌ای وجود نداشته است.

صفری در خصوص تعطیل شدن مدارس در روز شنبه پس از انتخابات افزود: تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس به علت شعبه بودن برخی مدارس و همچنین مشغول بودن برخی فرهنگیان در روز انتخابات پای صندوق‌های اخذ رأی به زودی اعلام می‌شود.

وی در خصوص رقابت کاندیداها در روز انتخابات دوم اسفندماه سال جاری گفت: یازده تن برای یک صندلی در روز جمعه دوم اسفندماه در حوزه انتخابیه رقابت خواهند کرد؛ بعد از اعلام تأیید و احراز صلاحیت نامزدها، یک تن انتقالی گرفت و ۷ تن انصراف دادند.

انتهای پیام/